REKLAMA
REKLAMA

Minister zdrowia: Czwarta fala prawdopodobnie w sierpniu

POLSKA. – U nas czwarta fala epidemii pojawi się prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia – zakomunikował we wtorek 29 czerwca w Radiu Puls minister zdrowia Adam Niedzielski.

foto: Krystian Maj / KPRM

Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę na to, że sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii przekłada się na to, co po 2-3 miesiącach dzieje się z COVID-19 w Polsce.

Teraz mamy nasilenie zakażeń w Wielkiej Brytanii, więc u nas czwarta fala epidemii pojawi się prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia – alarmuje Adam Niedzielski.

Minister dodał, że Polacy muszą się przyzwyczaić do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych oraz, że ten nakaz zostanie utrzymany również we wrześniu.

– Jeśli ten przejściowy wzrost zachorowań miałby miejsce i utrzymywałby się także we wrześniu, to siłą rzeczy maseczki pozostaną tym obostrzeniem – dodał.

Niedzielski komentował aktualny wzrost zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii i Izraelu. Ocenił, że wraz z przywracaniem mobilności społecznej, pojawia się więcej transmisji wirusa. Podkreślił, że nowa mutacja wirusa jest bardziej zakaźna.

Minister zdrowia powiedział, że zaszczepieni nie będą podlegać części obostrzeń, między innymi kwarantannie granicznej. Adam Niedzielski odpowiedział również na pytanie, czy będzie wprowadzona opłata za szczepienie przeciw COVID-19.

Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić – zapewnił szef resortu zdrowia, podkreślając, że usługa szczepienia kosztuje 60 złotych – taką kwotę refundacji od NFZ otrzymuje przychodnia za wykonanie szczepienia.

źródło: Radio Puls, Rzeszów24.pl

29-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)