REKLAMA
REKLAMA

Nowa sala do dziennej chemioterapii dla kobiet. 70% to pacjentki z Sanoka (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / SANOK / PODKARPACIE. Na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie powstała nowa, kameralna, przyjazna sala do chemioterapii. Dedykowana jest pacjentkom z rakiem piersi. Sala jest uzupełnieniem działań Breast Cancer Unit, którego celem jest kompleksowe leczenie tej choroby.

Cieszymy się, że Sanitas mógł zaangażować się w ten projekt. Każda inicjatywa za którą kryją się lepsze i godne warunki leczenia chorych na raka warta jest wsparcia, zwłaszcza, że współpraca z POO w Brzozowie od lat świetnie się układa – mówi Anna Nowakowska z Sanitasu.

Nie tylko wygląd tej sali bardziej przyjazny i miły wpływa na kobiety ale pełni rolę również jako grupa wsparcia. Pacjentki ze sobą rozmawiają, wymieniają doświadczenia i wspierają się wzajemnie – zaznacza Jolanta Sawicka, Koordynator Oddziału Dziennej Chemioterapii.

Kobietą się jest pomimo choroby-to integralna część każdej z nas. W trakcie leczenia wielokrotnie zapominamy o tym ważnym aspekcie, a przecież atrakcyjność to nie tylko kwestia wizualna a przede wszystkim nasze wewnętrzne zasoby, które przyczyniają się do odbierania codzienności jako nadziei, empatii, potrzeby rozmowy, czy realizowania swoich celów – dodaje Kinga Midzio- Józefaciuk, psycholog.

Podczas jednej chemioterapii pacjentka spędza tutaj średnio 4 godziny.

Te kolory, świecące niebo, sprawia że odpoczywamy. Przy naszej chorobie jest to niezmiernie ważne abyśmy zapomniały, zrelaksowały się. Żebyśmy mogły tutaj sobą przebywać, podzielić się wrażeniami. Czasami też takimi intymnymi tematami o które czasami wstydzimy się zapytać – mówi jedna z pacjentek.

Taka sala dla każdej kobiety myślę że ma duże znaczenie. Jest to komfortowa sytuacja. Jest to mniejsza sala, nas jest mniej. Czujemy się tutaj nieraz jak w rodzinie i to jest bardzo istotne. Oby takich sal było więcej – dodaje pacjentka brzozowskiego oddziału.

70% pacjentek na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie stanowią mieszkanki Sanoka.

 

źródło: SANITAS Stowarzyszenie Na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi/ nadesłane

21-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)