REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. 22 i 17-latek z marihuaną. Wpadli podczas kontroli drogowej

PODKARPACIE. Przeworscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu leżajskiego, którzy mieli przy sobie substancje zabronione. Obaj wpadli podczas kontroli drogowej. 22-letni kierujący oraz jego 17-letni pasażer mieli przy sobie marihuanę. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

W czwartek, po godz. 11, funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni, na ulicy Goliczyńskiej w Przeworsku, zwrócili uwagę na renaulta, którego kierowca nie zastosował się do znaku C-2 -nakazu jazdy w prawo. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od 22-letniego kierowcy renaulta charakterystyczny zapach marihuany.

Mężczyzna i jadący z nim 17-letni pasażer zostali przeszukani. Funkcjonariusze zabezpieczyli młynek do mielenia marihuany oraz szklaną lufkę, w której znajdował się susz roślinny.

W domu 22-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, policjanci ujawnili 4 plastikowe pojemniki z zawartości suszu roślinnego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Wstępnie badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że są one zabronione. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 22-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Dodatkowo pobrano mu krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Przeworsk

08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)