REKLAMA
REKLAMA

Pożar lasu przy szlaku turystycznym (FOTO)

PODKARPACIE. Lasy Nadleśnictwa Rymanów zaliczone są do III kategorii zagrożenia pożaru, co oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia pożaru jest niskie. To nie zmienia faktu, że wczoraj (20 bm.), odnotowano pożar przy czerwonym szlaku w leśnictwie Klimkówa.

– Nawet w „niskopalnych” lasach są takie miejsca, gdzie ryzyko powstania pożaru jest zdecydowanie wyższe – zaliczamy do nich z pewnością szlaki turystyczne. Statystyki mówią, że 9 na 10 pożarów lasu spowodował człowiek… – czytamy na fanpage Nadleśnictwa Rymanów.

– Bądźmy ostrożni i pamiętajmy, że zgodnie z ustawą o lasach w lasach, na terenach śródleśnych i w odległości 100 m od granicy lasu zabrania się działań mogących wywołać niebezpieczeństwo wystąpienia pożaru takich jak: rozniecania ognia, używanie otwartego płomienia, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i roślinności – jeśli nie jest to związane z prowadzeniem gospodarki leśnej – dodają leśnicy.

foto: OSP KSRG Rymanów

21-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)