REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Konieczna pomoc młodym z zaburzeniami psychicznymi

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego w punkcie „Interpelacje i zapytania radnych” Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego, zawnioskował o powołanie zespołu ds. organizacji działalności wspólnej jednostek powiatu sanockiego i innych instytucji. Celem utworzonego zespołu byłaby pomoc oraz działalność na rzecz osób z problemami natury psychicznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży oraz młodych osób z terenu powiatu sanockiego.

Wniosek o powołanie specjalnego zespołu jednostek powiatu sanockiego i innych instytucji złożył członek Zarządu Powiatu Sanockiego Damian Biskup.

Analizując obecną sytuację społeczną, chyba każdy z nas odnosi wrażenie o rosnącej fali zaburzeń psychicznych oraz słabości emocjonalnej coraz większej grupy ludzi szczególnie młodych. Lekarze psychiatrzy, psychologowie, socjologowie, terapeuci biją na alarm informując o słabnącym społeczeństwie. Niestety temat ten, jest nadal tematem wstydliwym, bagatelizowany, który w oczach dużej grupy społeczeństwa, nie wymaga interwencji. Jestem diametralnie innego zdania – przekonywał podczas sesji Damian Biskup.

Radny Biskup mówił o tym, że jego zdaniem, skuteczna interwencja specjalistów na odpowiednim etapie zaburzenia czy choroby, mogłaby zapobiec wielu tragediom, o których w ostatnim czasie dowiadujemy się coraz częściej.

Często osoby, które zmagają się z problemami natury psychicznej, szukają pomocy, ale nie potrafią znaleźć odpowiedniej drogi, również ze względu na to, że chcą zachować anonimowość, boją się tak silnego w naszym społeczeństwie piętnowania i odrzucenia – zaznacza radny.

grafika poglądowa

Złożona na ręce przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego Roberta Pieszczocha interpelacja (adresowana również do Zarządu Powiatu Sanockiego oraz do Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Socjalnej Rady Powiatu Sanockiego), ma na celu powołanie zespołu specjalistów, który w oparciu o szkoły średnie, szpital, poradnię PP i PCPR, przygotuje program reagowania i profilaktyki wśród mieszkańców powiatu sanockiego.

Jestem przekonany, że na taki cel, będziemy mogli pozyskać dofinansowania i w ten sposób skutecznie zintegrować działania różnych jednostek. Temat jest niezwykle istotny i w moim przekonaniu powinniśmy się nim zająć natychmiast – zakończył Damian Biskup.

31-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Czy to nie wina klasy politycznej PiS, PO, SLD, PSL że młodzi nie wytrzymują narracji z pandemią 2021-12-31 22:55:38
0 1
Dlaczego ludzi nie ratuje się lecząc amantadyną i zdrowym jedzeniem w tym w szpitalu ? Przecież wiadomo że szczepionki przed niczym nie chronią a uszkadzana naturalną odporność i zabijają
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)