REKLAMA
REKLAMA

Przemytnicze wpadki na granicy

GRANICA / PODKARPACIE. Zatrzymane środki ochrony roślin, papierosy oraz niezgłoszona do kontroli znaczna ilość gotówki to efekt działań kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS na podkarpackich przejściach granicznych.

Podczas kontroli pojazdów przekraczających przejścia graniczne w Medyce i Budomierzu, funkcjonariusze KAS zatrzymali 34 kg niewiadomego pochodzenia środków ochrony roślin. 20 litrów usiłował przemycić do Polski kierowca ukraińskiego busa w Medyce, z kolei 14 kg/litrów przewoził nielegalnie kierowca autokaru w Budomierzu.

Podczas kontroli podróżnych przekraczających pieszo polsko-ukraińską granicę w Medyce, funkcjonariusze KAS ujawnili także znaczną ilość gotówki, nie zgłoszonej do kontroli. Obywatel Ukrainy, z pominięciem wymaganych procedur, przenosił 20 tys. euro. W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, mężczyzna wpłacił 8 tys. zł. na poczet grożącej kary grzywny.

Szczegółowa kontrola autokaru na przejściu granicznym w Korczowej zakończyła się z kolei wykryciem 3,6 tys. szt. papierosów. Dzięki pomocy urządzenia RTG funkcjonariusze wykryli papierosy ukryte w pojemnikach na olej w autokarze jadącym do Pragi. Podejrzany o przemyt 51-letni kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 3,3 tys. zł.

KAS w Rzeszowie

30-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)