REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Nastolatkowie aresztowani za przestępstwa narkotykowe

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki BMW. Przy kierowcy i pasażerach funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje. Podejrzani usłyszeli zarzuty nieprzestrzegania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt.

W miniony poniedziałek po godz. 23 w Sanoku, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył, wprowadzając samochód w poślizg. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u policjantów. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak kierującemu, aby się zatrzymał. Wówczas kierowca zaczął szybko cofać, próbując uciec. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W pojeździe znajdowało się pięć osób. Dwóch mieszkańców powiatu bieszczadzkiego w wieku 25 i 21 lat oraz mieszkańcy powiatu sanockiego – mężczyźni w wieku 19 i 18 lat oraz 18-letnia kobieta. W trakcie przeszukania samochodu i kontroli osobistej, mundurowi ujawnili substancje zabronione. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana, amfetamina oraz dopalacze.

Wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia. W związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających od 21-letniego kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-letniemu mężczyźnie i 18-letniej kobiecie zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających. Za ten czyn, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 25 i 21-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 21-latek jest także podejrzany o udzielenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających innej osobie, a po badaniach krwi okaże się, czy odpowie za kierowanie samochodem po ich użyciu.

W miniony czwartek wobec 21 i 25-letniego mieszkańca powiatu bieszczadzkiego Sąd Rejonowy w Sanoku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec 19-latka zastosowano poręczenie majątkowe, natomiast 18-latka objęta została policyjnym dozorem. 18- latek po czynnościach procesowych został zwolniony.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

źródło: KPP Sanok

29-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)