REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka odbył się briefing prasowy, a przed nim podpisanie umowy z firmą, która wykona dokumentację projektową nowego mostu na Sanie. W wydarzeniu uczestniczyła między innymi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Po wystąpieniach, odpowiedziała ona na pytanie o toczące się śledztwo w sprawie tzw. porozumienia mostowego i sprzedaży Sosenek. – Myślę, że jest to bardziej kwestia osobistych zażyłości, które się pojawiają – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zapraszamy do obejrzenia relacji VIDEO oraz galerii ZDJĘĆ.

Wkrótce więcej informacji i materiałów VIDEO. Przekażemy relację z podpisania dokumentów oraz z wystąpień podczas briefingu. Transmisja na żywo z całego wydarzenia jest dostępna na naszym profilu Facebook – KLIK.

Przypomnijmy, że jak informowała nas w kwietniu br. Monika Kaszubowicz – Zastępca Prokuratora Okręgowego w Krośnie, wszczęte zostało śledztwo dotyczące porozumienia mostowego oraz w sprawie sprzedaży Sosenek w Sanoku.

Przedmiotem postępowania będzie prawidłowość zbycia nieruchomości w Sanoku, potocznie nazywanej „Sosenkami” oraz prawidłowość postępowania w zakresie porozumienia o przekazaniu w użytkowanie mostu na Białą Górę – informuje Monika Kaszubowicz, Zastępca Prokuratora Okręgowego w Krośnie.

Śledztwo jest prowadzone pod kątem art. 231 §1 Kodeksu Karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków i działaniu na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Za przestępstwo opisane w tym artykule ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie toczyć się będzie również w zakresie art. 296 §1 Kodeksu Karnego, czyli wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym. Czyn ten zagrożony jest karą więzienia do 5 lat.

ZOBACZ:

Gdy władza się spieszy, to nabywca się cieszy. Czy pospieszono się ze sprzedażą „Sosenek”?

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie sprzedaży Sosenek i porozumienia mostowegofoto nagłówek: grafika poglądowa

19-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)