REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka odbył się briefing prasowy, a przed nim podpisanie umowy z firmą, która wykona dokumentację projektową nowego mostu na Sanie. W wydarzeniu uczestniczyła między innymi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Po wystąpieniach, odpowiedziała ona na pytanie o toczące się śledztwo w sprawie tzw. porozumienia mostowego i sprzedaży Sosenek. – Myślę, że jest to bardziej kwestia osobistych zażyłości, które się pojawiają – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zapraszamy do obejrzenia relacji VIDEO oraz galerii ZDJĘĆ.

Wkrótce więcej informacji i materiałów VIDEO. Przekażemy relację z podpisania dokumentów oraz z wystąpień podczas briefingu. Transmisja na żywo z całego wydarzenia jest dostępna na naszym profilu Facebook – KLIK.

Przypomnijmy, że jak informowała nas w kwietniu br. Monika Kaszubowicz – Zastępca Prokuratora Okręgowego w Krośnie, wszczęte zostało śledztwo dotyczące porozumienia mostowego oraz w sprawie sprzedaży Sosenek w Sanoku.

Przedmiotem postępowania będzie prawidłowość zbycia nieruchomości w Sanoku, potocznie nazywanej „Sosenkami” oraz prawidłowość postępowania w zakresie porozumienia o przekazaniu w użytkowanie mostu na Białą Górę – informuje Monika Kaszubowicz, Zastępca Prokuratora Okręgowego w Krośnie.

Śledztwo jest prowadzone pod kątem art. 231 §1 Kodeksu Karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków i działaniu na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Za przestępstwo opisane w tym artykule ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie toczyć się będzie również w zakresie art. 296 §1 Kodeksu Karnego, czyli wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym. Czyn ten zagrożony jest karą więzienia do 5 lat.

ZOBACZ:

Gdy władza się spieszy, to nabywca się cieszy. Czy pospieszono się ze sprzedażą „Sosenek”?

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie sprzedaży Sosenek i porozumienia mostowegofoto nagłówek: grafika poglądowa

19-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (8)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Wodorowiec2021-09-17 10:39:43
0 0
Mam pytanie czy sanok jest miastem czy miescina w ktorej wladze maja coraz bardziej fantastyczne projekta ahahahahahahaha !
Miasto Sanok2021-09-17 12:18:23
0 0
Sanok jest Miastem i wreszcie dobrze zarządzanym - tylko troche za duzo tu buraków mieszka ( jakies 10 sztuk co wypisuja tu po kilkadziesiat komentarzy - z włascicielem na czele)
PO to DNO2021-09-17 17:02:52
0 0
POdobno SŁUPY POdpisują się POd decyzjami a kasę liczy "oficer PrOwadzący" ? ?
Biednamiescinabezperspektyw2021-09-17 18:13:28
0 0
Oczyszczenie brzegow Sanu nie no trzymajcie mnie bo od tych "sukcesow," we lbie mi sie przewroci reaktywacja czegos tam.... zaraz padne ze smiechu, to to sa te nowe miejsca pracy ?. Prawda jest taka ze nikt przytomny nie chcialby w takim sanoku zamieszkac , czy zainwestowac po prostu tu bieda I marazmem cuchnie
Bum!2021-09-17 18:41:54
0 0
Ide oczyscic ogrodek I uznam to za sukces, nastepnie przywroce. Hokeja albo cos tam a takze reaktywuje cos tam od tego bedzie lepiej w miescinie
Sanok2021-09-18 10:56:21
0 0
Będzie kolejny niepotrzebny most w Sanoku. Jeden na Płowieckim i teraz drugi na Sanie, a miasto tonie w długach.
Bieszczadzki komandos2021-09-19 10:52:34
0 0
CBA do sprawdzenia jest sanocka skarbówka i będzie pozamiatane
BLAD2021-09-19 11:19:42
0 0
wszyscy szukacie pozornie kogos kto sprawi, ze usterki na miescie nie beda sie zdarzaly, kogos kto wykosi kazda trawke na malym rogu gdzies przy kiosku, co nie jest mozliwe,a tak naprawde szukacie kogos kto odpowie jak tu dzis zyc, nie tylko w sanoku , ale w ogole, tak naprawde piszecie o wlasnych troskach, wlasnych zmartwieniach przebudowywujac je na sprawy ogolne, dotyczace wszystkich, nas wszystkich, ale to tez dobrze