REKLAMA
REKLAMA

„Turyści wyłaniali się z mgły jak duchy” (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki Park Narodowy opublikował zdjęcia z dzisiejszej wędrówki na Połoninę Wetlińską. – Turyści wyłaniali się z mgły jak duchy – czytamy. Wybierając się w góry warto zaopatrzyć się w raczki i kijki turystyczne.

 
– Wędrowaliśmy dziś na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej. W dolinach było bezwietrznie, natomiast ponad lasem wiało umiarkowanie. Szlak przedeptany, idzie się dobrze po zmrożonej warstwie śniegu. Warto jednak uzbroić się w raczki i kijki turystyczne – zdecydowanie pomagają w zimowej wędrówce! UWAGA! Największe niebezpieczeństwo stwarzała dzisiaj mgła. Niski pułap chmur i zamglenia powodowały, że widoczność była bardzo mocno ograniczona. Mijani przez nas turyści wyłaniali się z mgły jak duchy, a bacówki na trawersie były ledwo widoczne. Trzymajmy się szlaku! – czytamy na fanpage Bieszczadzkiego Parku Narodowego. 
 
 
– Z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających Park w okresie zimowym, w strefach połoninowych zamontowany został system czerwonych tyczek. Tyczki oprócz tego, że wskazują przebieg szlaku, posiadają przypisany numer o znanej lokalizacji GPS. W przypadku utraty orientacji w terenie należy zadzwonić pod nr ratunkowy GOPR 601 100 300 podając nr tabliczki, przy której Państwo się znajdują. Wędrujmy bezpiecznie, czyli „z głową w górach” – przypominają pracownicy parku. 
 
 
Foto: E. Bujalska, M. Zawadzka (BdPN)
06-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)