REKLAMA
REKLAMA

WAŻNE: Kilka prób oszustwa na terenie naszego powiatu

SANOK / PODKARPACIE. Do kilku prób oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta” doszło dzisiaj na terenie powiatu sanockiego. Oszuści wymyślają historię o wypadku drogowym krewnego rozmówcy i próbują wyłudzić pieniądze. Na szczęście seniorzy zachowują czujność i nie dają się oszukać. O swoich podejrzeniach informują Policję.

Telefony od osób podających się za krewnych lub funkcjonariuszy Policji do ludzi starszych z prośbą o pieniądze, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Starsze osoby, chcąc pomóc rzekomemu krewnemu, są w stanie przekazać naciągaczom oszczędności całego życia.

Dzisiaj na terenie powiatu sanockiego policjanci odnotowali kilka prób oszustwa. Schemat działania przestępców za każdym razem był podobny. Do mieszkańców dzwoniła osoba podając się za krewnego. Następnie informowała o spowodowanym wypadku i potrzebie zebrania pieniędzy. Na szczęście seniorzy nabrali podejrzeń i poinformowali Policję.

Metoda wyłudzeń „na wnuczka” czy „na policjanta”, ciągle stosowana jest przez oszustów wobec osób starszych. Dlatego bądźmy czujni i zawsze zweryfikujmy otrzymane w ten sposób informacje, np. przez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny. Pamiętajmy również, że każda telefoniczna próba przejęcia pieniędzy pod pozorem działań policji bądź innych służb – oznacza oszustwo. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.

Zdjęcie poglądowe

KPP Sanok

21-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)