REKLAMA
REKLAMA

Wyprawka dla psa – co powinieneś dla niego kupić

Biorąc do domu psa, niezależnie od tego czy będzie to szczeniak czy pies dorosły, adoptowany ze schroniska czy kupiony z hodowli, powinieneś wcześniej przygotować dla niego wyprawkę. Zastanawiasz się, jakie akcesoria będą psu najbardziej potrzebne i co kupić? Poznaj listę akcesoriów niezbędnych dla każdego psa.

Akcesoria dla psa, które na pewno powinieneś kupić

Legowisko – wygodne legowisko dla psa to podstawa. Posłanie będzie dla zwierzęcia miejscem odpoczynku i snu, azylem i schronieniem. Właściwie dobrane legowisko powinno być odpowiedniej wielkości. W zbyt małym łóżku psu będzie niewygodnie, natomiast za duże może zaburzyć jego poczucie bezpieczeństwa. Legowisko powinno być wykonane z wytrzymałego materiału, odpornego na wbijanie się sierści i łatwego w czyszczeniu. Może mieść pokrowiec ściągany do prania.

Miski – pies powinien mieć osobną miskę na wodę i karmę. Możesz wybrać miski z dowolnego materiału – plastikowe, metalowe czy ceramiczne. Wielkość misek należy dobrać do wielkości psa. Nie powinny się przesuwać ani wywracać, by psu było wygodniej z nich jeść i pić (mogą mieć gumowe nóżki lub być postawione na specjalnym stelażu).

Obroża i smycz (ewentualnie szelki, kaganiec)
– to podstawowe akcesoria przydatne podczas każdego spaceru. Obroża lub szelki powinny mieć odpowiedni rozmiar – powinny być komfortowe w noszeniu i nie za luźne, by pies ich nie ściągał samodzielnie. Są dostępne w różnych rozmiarach, a dodatkowo można je regulować w celu lepszego dopasowania do rozmiarów pupila. Akcesoria spacerowe mogą być wykonane z różnych materiałów, ważne żeby były solidne i trwałe. Smycz dla psa powinna być dopasowana do wielkości i wagi psa, może być rozwijana lub nierozwijana i mieć różną długość.

Akcesoria do czesania  – każdy pies wymaga regularnej pielęgnacji sierści. Każdy pies powinien być systematycznie czesany, by usunąć martwe włosy i podszerstek. Dzięki czesaniu sierść psa wygląda pięknie i zdrowo i zmniejsza się jej ilość zalegająca w domu na podłodze czy meblach. Do czesania możesz wybrać różne akcesoria – szczotki, grzebienie, furminatory, trymery, które należy dopasować w zależności od rodzaju sierści i wielkości czworonoga. 

Kosmetyki dla psów – podstawowym kosmetykiem dla psa będzie szampon. Psy nie wymagają częstych kąpieli, chyba że ubrudzą się na spacerze (choć niektóre rasy psów są pod względem pielęgnacji bardziej wymagające). Poza szamponem dla psa w sklepie zoologicznym możesz kupić odżywki do sierści o różnym spektrum działania, preparaty czyszczące i ochronne na łapy, do oczu, uszu czy higieny jamy ustnej (pasty do zębów i szczoteczki dla psów). Kosmetyki do sierści dobierz w zależności od jej rodzaju i potrzeb (nawilżające, wybielające, hipoalergiczne, dla sierści różnej barwy i długości). Nie zaniedbuj higieny jamy ustnej i przyzwyczajaj psa do czyszczenia zębów od najmłodszego wieku.

Zabawki dla psa – w sklepach zoologicznych znajdziesz ogromny wybór zabawek. Możesz kupić zabawki na spacer – do rzucania i nauki aportowania, do wody, zabawki interaktywne, piłki, szarpaki, pluszaki.

Maty i podkłady higieniczne – jeśli masz w domu szczeniaka, który jeszcze nie wychodzi na zewnątrz i uczy się załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, maty na pewno ci się przydadzą do utrzymania czystości w domu. 

Karma dla psa – to jeden z najważniejszych punktów w wyprawce dla psa. Wybór karmy dobrej jakości ma ogromne znaczenia i wpływ na zdrowie, samopoczucie i ogólną kondycję psa. Warto wybierać karmy wysokomięsne, o odpowiednio zbilansowanym składzie, w którym uwzględnione są także warzywa, witaminy i minerały, a nie ma w nich konserwantów, sztucznych barwników czy dużej ilości zbóż.

Pamiętaj również o pasach bezpieczeństwa, matach samochodowych czy transporterach, jeśli podróżujesz z psem samochodem, matach chłodzących, które przydają się w trakcie upałów, suplementach diety, jeśli zachodzi potrzeba ich podania zwierzęciu czy ochronie przeciwkleszczowej. Dostępność akcesoriów dla psów na rynku jest ogromna. Warto kupować je w dobrych sklepach zoologicznych, by mieć pewność, że produkt jest sprawdzony i bezpieczny dla zwierzęcia.

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

26-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: