REKLAMA
REKLAMA

2 MAJA: Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

2 maja w Dzień Flagi na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz podległych placówkach SG w regionie uroczyście podniesiono flagę państwową. Gen. bryg. SG Andrzej Popko uczestniczył w miejskich oraz regionalnych obchodach święta.

Krótkie uroczystości podniesienia biało-czerwonej flagi odbyły się w komendzie oddziału w Przemyślu oraz w placówkach SG na Podkarpaciu.

Rano gen. bryg. SG Andrzej Popko uczestniczył w uroczystościach na Starym Rynku w Przemyślu. Wydarzenie było połączone z obchodami Święta 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy. W południe Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG wziął udział w obchodach na rzeszowskiej starówce. W uroczystościach uczestniczył poczet ze sztandarem Bieszczadzkiego OSG.

Punktem kulminacyjnym obu uroczystości było podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku. Ma ono propagować szacunek do polskiej flagi, wzmacniać wiedzę o polskich symbolach narodowych, a także promować postawy patriotyczne. Tego samego dnia przypada również drugie święto – Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Vivat Biało-Czerwona!

BiOSG

02-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)