REKLAMA
REKLAMA

Amerykańskie samoloty lądują na Podkarpaciu. „Wojna z Polską, oznaczałaby wojnę z USA” (VIDEO, ZDJĘCIA, ANKIETA)

Amerykańskie samoloty lądują na Podkarpaciu. „Wojna z Polską, oznaczałaby wojnę z USA” (VIDEO, ZDJĘCIA, ANKIETA)

SANOK / PODKARPACIE. Około godziny 11:00 kolejne amerykańskie samoloty wylądowały na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Do Polski przybyły kolejne grupy wojskowych z elitarnych jednostek USA. – Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówi Piotr Uruski, poseł Ziemi Sanockiej.

Dzisiaj, około godziny 11:00 w podrzeszowskiej Jasionce wylądowały kolejne samoloty z amerykańskimi żołnierzami. To efekt napięć na granicy Ukrainy i Rosji oraz decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.

Ogólnopolskie media podają, że również w ostatnich dniach, Rosjanie decydują się na zwiększanie liczebności swojej armii przy granicy z Ukrainą oraz na Białorusi. Manewry te nie pozostają bez reakcji członków NATO, przede wszystkim Stanów Zjednoczonych. W Polsce ma pojawić się łącznie blisko 2000 dodatkowych żołnierzy USA. Tylko dzisiaj, na lotnisku w Jasionce wyląduje osiem amerykańskich samolotów.

Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówił na antenie TVP Info poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.

Kolejne transporty sprzętu oraz żołnierzy wojsk Stanów Zjednoczonych docierają do Polski. Obecność w naszym kraju prawie 2000 dodatkowych żołnierzy amerykańskich to wzmocnienie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO i element odstraszania potencjalnego agresora – czytaliśmy wczoraj we wpisie opublikowanym na twitterowym koncie Ministerstwa Obrony Narodowej.

foto: Twitter – MON

grafika poglądowa

źródło: Red., Twitter – MON

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Sięgała po torebkę i straciła panowanie nad pojazdem (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

Jak oceniasz przekierowanie do Polski dodatkowych prawie 2000 amerykańskich żołnierzy?


Bardzo dobrze
Dobrze
Źle
Bardzo źle
Nie mam zdania
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
Bardzo dobrze (59)
Dobrze (20)
Źle (18)
Bardzo źle (31)
Nie mam zdania (8)
Zagłosuj.
09-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)