REKLAMA
REKLAMA

Bartosz Romowicz będzie kandydował na posła! „Dla mojej córki i jej pokolenia” (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, poinformował dzisiaj w swoich mediach społecznościowych, że będzie kandydował do Sejmu RP w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Tak, będę kandydował do Sejmu. Robię to dla mojej córki i jej pokolenia, bo nikt tak jak oni nie potrzebują racjonalnych decyzji dorosłych. Dla polskich samorządów, bo to właśnie one odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Dla lokalnej społeczności, bo nikt tak jak ona nie potrzebuje odważnego przedstawiciela na Wiejskiej – napisał na Facebooku burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Dzisiaj Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych odwiedził Jarosław, gdzie w towarzystwie Szymona Hołowni – lidera ruchu Polska 2050, spotykał się z mieszkańcami oraz uczestniczył w konferencji prasowej.

Bartosz Romowicz jest burmistrzem Ustrzyk Dolnych od 2014 roku.

Notka biograficzna ze strony internetowej Bartosza Romowicza – burmistrza Ustrzyk Dolnych:

Bartosz Romowicz

Z wykształcenia prawnik i ekonomista, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na obu kierunkach. Ukończył studia doktoranckie na tej uczelni na kierunku prawo. Decyzją z dnia 12 marca 2019 roku Rady Wydziału Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II posiada otwarty przewód doktorski, a tematem jego rozprawy doktorskiej jest „Nadzór i kontrola nad gospodarką finansową gmin w Polsce”. Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku rachunkowość i finanse, gdzie obronił pracę dyplomową o roli skarbnika w jednostkach samorządu terytorialnego. Posiada tytuł zawodowy Master of Business Administration (MBA). Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Od 8 grudnia 2014 r. Burmistrz Ustrzyk Dolnych. W wyborach samorządowych 21 października 2018 roku uzyskał reelekcję.

W 2019 roku ubiegał się o mandat Senatora RP startując z poparciem wszystkich partii opozycyjnych. W wyborach 13 października 2019 roku uzyskał wynik 81 983 głosów na terenie ośmiu powiatów województwa podkarpackiego.

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów, a także Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uczestnik licznych konkursów ekonomicznych i przedmiotowych, w których odnosił sukcesy. Dwukrotny Przewodniczący Wydziałowego Samorządu Studentów KUL.

W 2006 r. ubiegał się o mandat radnego miasta i gminy Ustrzyki Dolne z Komitetu Wyborczego Młodzi dla Ustrzyk, którego był założycielem. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. startował do Sejmu RP w okręgu krośnieńsko-przemyskim z listy PSL. W latach 2011-2020 był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Społecznik, członek kilku lokalnych stowarzyszeń. Od marca 2021 roku związany z ruchem Polska2050 Szymona Hołowni.

W 2016 roku medalem okolicznościowym za działania na rzecz bezpieczeństwa powiatu bieszczadzkiego przez Komendę Powiatową Policji w Ustrzykach Dolnych. W 2017 roku uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP woj. podkarpackiego odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, zaś w 2021 roku srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa. W 2018 roku odznaczony Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów za wspieranie działań Policji.

Prywatnie mąż Małgorzaty i tato Kaliny. Interesuje się sportem, jest wielkim pasjonatem piłki nożnej, zwłaszcza w polskim wydaniu na każdym poziomie ligowym. Rekreacyjnie biega oraz amatorsko trenuje piłkę nożną. Lubi polskie i hiszpańskie kino oraz książki o tematyce politycznej. W wolnym czasie gotuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Burmistrz zakazał nauczania z podręcznika „Historia i teraźniejszość” (ANKIETA)

1 września do szkół ponadpodstawowych „wszedł” nowy przedmiot „Historia i teraźniejszość”, czyli tzw. HIT. Jest to pokłosie decyzji Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, który w marcu br. poinformował o zmianach w programie nauczania. Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zakazał nauczycielom korzystania z podręcznika dedykowanego nowemu przedmiotowi w liceum ogólnokształcącym funkcjonującym w stolicy powiatu bieszczadzkiego i pozostającym pod nadzorem gminy Ustrzyki Dolne.

grafika poglądowa, foto burmistrz: oficjalny profil Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza – Facebook

źródło, foto: oficjalny profil Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza – Facebook

07-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)