REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki PN wydał komunikat. ”Odradzamy wyjście w góry”

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki Park Narodowy wydał komunikat pogodowy oraz komunikat o stanie szlaków. 

Od godz. 07:30 dnia 30.01.2022 do godz. 07:30 dnia 31.01.2022 IMGW prognozuje silny wiatr oraz zawieje/zamiecie śnieżne. Zdecydowanie odradzamy wyjście w góry – czytamy w komunikacie pogodowym wydanym przez Bieszczadzki Park Narodowy.

Foto / BdPN

Foto/ BdPN-fb

28 stycznia został wydany również komunikat o stanie szlaków, który brzmi następująco:
Szlaki na terenie Parku w większości są drożne. Mniej uczęszczane, a tym samym słabiej przetarte szlaki znajdują się na odcinkach: Wetlina – Jawornik, Jawornik – Rabia Skała – Kremenaros, Widełki – Bukowe Berdo, Bukowiec – źródła Sanu. Z uwagi na świeży opad śniegu obecnie występują również utrudnienia z dojazdem do parkingu w Bukowcu. Droga jest tam odśnieżona jedynie do pewnego miejsca (ok. 50 m od potoku Halicz). Dalej dojazd jest możliwy wyłącznie samochodem terenowym – czytamy stronie internetowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana i oscyluje w granicach od 20 do 130 cm, w miejscach akumulacji może to przekraczać 200 cm. Śnieg jest twardy i zbity (na połoninach ciężki) z warstwą świeżego opadu o grubości ok 5-10 cm. W takich warunkach dobrze sprawdzają się rakiety śnieżne lub narty skiturowe. Z uwagi na opad śniegu oraz wiatr, widoczność może być bardzo ograniczona. Aktualnie ogłoszono drugi umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę! – apelują pracownicy Bieszczadzkiego PN.

Przypominamy o zakazie poruszania się w nocy po terenie Parku. W parku narodowym doba jest podzielona, w ciągu dnia użytkujemy przestrzeń my, ludzie, a noc pozostawiamy zwierzętom.

Osoby planujące wyjście na szlaki prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody i stopień zagrożenia lawinowego podawany na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
SKANSEN SANOK: Na ludową nutę! Finał WOŚP 2022 w Sanoku!

WOŚP Sanok: Licytuj i pomagaj! Każdy może dołożyć swoją cegiełkę (ZDJĘCIA)

❤️ WOŚP SANOK ❤️ Podkarpacki Bazarek na Rynku Galicyjskim❗️

30-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)