REKLAMA
REKLAMA

Drugie życie zniczy. Na sanockich cmentarzach pojawiły się specjalne półki

SANOK / PODKARPACIE. Jak co roku cmentarze w całej Polsce przed Wszystkimi Świętymi zapełniają się pięknymi wiązankami, zniczami i tłumem ludzi odwiedzających bliskich, którzy odeszli. Na nagrobkach znajduje się spora ilość zniczy, która jeszcze przed Dniem Wszystkich Świętych zostanie zastąpiona nowymi. Teraz jednak nie trzeba ich wyrzucać, gdyż na sanockich cmentarzach pojawiły się półki, na które można odłożyć nieuszkodzone znicze, by ktoś inny mógł z nich skorzystać ponownie.

Jak co roku o tej porze kontenery na cmentarzach wypełniają się zużytymi rzeczami. Odwiedzający swoich bliskich kupują znicze, wiązanki i inne ozdoby, które zostają umieszczone na nagrobkach. Wiele z nich zostaje jednak wyrzucona przed Dniem Wszystkich Świętych, w celu zastąpienia ich przez nowe. W tym roku pojawiła się alternatywa, która daje drugie życie dla zużytych, ale nadających się do ponownego użytku zniczy.

Na sanockich cmentarzach zostały postawione półki, na które można odkładać znicze nadające się do ponownego wykorzystania. Każdy, kto będzie zainteresowany może odłożyć na specjalnie przygotowany i rozstawiony regał nieuszkodzone znicze. Inna osoba, która z kolei będzie potrzebować znicza, może nieodpłatnie wziąć sobie lampkę z półki, wystarczy jedynie dokupić do niej wkład, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zdarza się jednak i tak, że niektóre znicze są odłożone na półkę wraz z wkładami.

Taki pomysł to nie tylko promocja ochrony środowiska i dbania o środowisko, ale również jest to możliwość do zaoszczędzenia pieniędzy w dobie szalejących cen.

Zdjęcie poglądowe.

31-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

ciekawe2022-10-31 14:02:16
0 0
ciekawe kto wpadł na taki pomysł?
Odpowiedz
no i dobrze.2022-10-31 14:03:21
0 0
dobrze, że ktoś będzie mógł skorzystać ze zniczy ponownie
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)