REKLAMA
REKLAMA

Ekoball Stal się zbroi. Pierwszy Francuz w drużynie z Sanoka

Tylko 3 z 10 spotkań rundy wiosennej udało się rozegrać w miniony weekend w ramach rozgrywek IV ligi podkarpackiej. Inauguracyjna kolejka zostanie dokończona 6 kwietnia. Dla podpieczonych Piotra Kota to o tyle dobra wiadomość, że dodatkowy tydzień treningów pozwoli na lepsze zgranie się drużyny, do której dołączyło w przewie zimowej kilku graczy.

Najważniejszy transfer to chyba ten dotyczący zmiany prezesa klubu. 1 lutego KS Ekoball poinformował, że miejsce wieloletniego prezesa Bogusława Rajtara (obecnie dyrektor MOSiR w Sanoku), przejął Tomasz Mateja. Ponadto szefem marketingu Ekoball-u Stali Sanok został Adrian Terkała. 

Transfery zawodników

Pierwszy w przerwie zimowej do drużyny dołączył Andrey Tryukhan. Białoruski napastnik ma zwiększyć siłę rażenia, a przede wszystkim poprawić skuteczność. 21-latek występował ostatnio z FK Lida, druga liga białoruska.

Szeregi sanoczan zasilił następnie Mateusz Padiasek. Jest to 32-letni obrońca, który przyszedł do nas z Korony Rzeszów.

Wczoraj na stronie KS Ekoball pojawił się z kolei następujący komunikat: – Miło nam poinformować, że do naszej drużyny dołącza Sofiane Bouteraa, który zostaje pierwszym francuskim piłkarzem w historii klubu. Sofiane to 25-letni środkowy pomocnik, który wcześniej reprezentował barwy Limanovii Limanowa.

foto: Tomasz Sowa, archiwum redakcji

Sparingi

Żółto-niebiescy w okresie przygotowawczym rozegrali 7 sparingów. 1 wygrali, 2 przegrali, padło 4 remisy. Udało się pokonać Cosmos Nowotaniec 2:1. Padły trzy remisy 1:1 z Popradem Muszyna, Partyzantem Targowiska oraz JKS-em Jarosław. Czwarty remis 2:2, gdy naszym przeciwnikiem był Glinik Gorlice. Dwie porażki z III-ligową słowacką Teslą Stropkov 1:2 oraz Koroną Rzeszów 1:3.

Inauguracja w sobotę

Ekoball Stal Sanok po rundzie jesiennej zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. W 19 spotkaniach żółto-niebiescy wywalczyli 25 oczek. Na ten dorobek złożyło się 6 zwycięstw i 7 remisów. 6 razy sanoczanie z placu gry schodzili pokonani.

Jeżeli nic się nie zmieni, nasi piłkarze rundę wiosenną rozpoczną od meczu na Wierchach. 19 marca podejmując Wisłok Wiśniowa. Jesienią to sanoczanie byli górą. Liczymy na powtórzenie tego wyniku

14-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)