REKLAMA
REKLAMA

HUZELE. Wjechał w czwórkę młodych ludzi i uciekł! Za kierownicą policjant z Leska?

HUZELE / PODKARPACIE. W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Huzele w powiecie leskim, osobowa toyota wjechała w audi, którym podróżowała czwórka młodych ludzi. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że właścicielem toyoty jest funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Zatrzymano go po 11 godzinach. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.

Do tego niezwykle groźnego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Huzele w powiecie leskim.

Około godziny 1:20 w Huzelach doszło do kolizji drogowej. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący Toyotą Corollą, jadąc od Hoczwi w kierunku Leska, zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka Audi A3, prowadzonym przez 20-letniego mieszkańca powiatu leskiego. W audi znajdowało się jeszcze troje pasażerów, dwie kobiety i mężczyzna – przekazuje nam asp. sztab. Katarzyna Fechner, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lesku.

Jak zeznał 20-letni kierowca audi, na drodze panowały trudne warunki, była mgła. Jadąc przez Huzele zauważyli oni, że z naprzeciwka jedzie toyota i porusza się ich pasem. Próbowali uniknąć zderzenia, ale się to nie udało. Po kolizji audi zatrzymało się na drodze, natomiast toyota wpadła do przydrożnego rowu, zahaczając o ogrodzenie. Kierowca toyoty oddalił się z miejsca zdarzenia – dodaje Katarzyna Fechner.

Nikomu nic się nie stało, co zważając na okoliczności zdarzenia, należy uznać za ogromne szczęście uczestników.

Ustalono, że właścicielem toyoty jest funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Nie było z nim kontaktu telefonicznego, nie zastano go również w miejscu zamieszkania. Poszukiwania trwały 11 godzin. W sobotę około godziny 13:00 właściciel pojazdu został odnaleziony.

Wykonano z nim czynności w niezbędnym zakresie. Te, które trzeba było wykonać niezwłocznie. Wykonano pomiar trzeźwości, pobrano krew do badań. Dalsze czynności, włącznie z przesłuchaniem, będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Lesku – zaznacza rzecznik leskiej policji.

Wynik badania trzeźwości (z oddechu), wykonanego w sobotę po zatrzymaniu wskazał, że właściciel pojazdu był trzeźwy. Na wyniki badania krwi trzeba będzie poczekać.

Szokujące informacje w sprawie podaje serwis SuperNowości, który przytacza relację świadka zdarzenia. Z ustaleń autorki artykułu wynika, że świadek miał zobaczyć obok toyoty wysokiego, łysego mężczyznę, który prosił, aby nie dzwonić na policję. W samochodzie wystrzelone były poduszki powietrzne, w pojeździe miała znajdować się również butelka wódki.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi prokuratura w Lesku. Wkrótce na naszym portalu wstępne ustalenia śledczych.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia. Toyota należąca do leskiego policjanta w rowie, po wjechaniu w ogrodzenie posesji. Foto: nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

JEZIORO SOLIŃSKIE. Policjanci i żołnierze w akcji (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

09-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)