REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA / SANOK: Potrzebny pilny remont! To jedyna droga dojazdowa!

SANOK / PODKARPACIE. Otrzymaliśmy  od Państwa zgłoszenie dotyczące fatalnego stanu technicznego, mostka zlokalizowanego w ciągu ulicy Cichej w Sanoku, jedynej drodze dojazdowej do I Liceum Ogólnokształcącego. Państwo również mogą zgłaszać swoje problemy w naszym dziale ZGŁOSZENIA/ INTERWENCJE.

W związku z fatalnym stanem technicznym mostka oraz drogi dojazdowej do I LO w Sanoku poproszono nas, aby interweniować u odpowiednich służb w tej sprawie. Mostek oraz droga to jedyny trakt prowadzący do szkoły oraz domów jednorodzinnych zlokalizowanych przy wspomnianej ulicy.

–  Proste pytanie, czy jest możliwy dojazd straży pożarnej w sytuacji awaryjnej do I LO i okolicznych posesji?- pyta w interwencji Internauta. 

Robert Rybka. Archiwum redakcji

Przejezdność ul. Cichej i Zagrody jest niezwykle ważna dla funkcjonowania szkoły. Jest to jedyny sposób na dojazd do przyszkolnego parkingu. Codziennie przejeżdżają tędy liczne samochody nauczycieli, uczniów, rodziców, pojazdy firm zajmujących się zaopatrzeniem a czasami również karetki pogotowia. Wzdłuż ulicy poruszają się piesi, gdyż z powodu braku miejsca nie ma wydzielonego chodnika. Ostatnio stan nawierzchni, szczególnie mostku i barierek ochronnych znacznie się pogorszył, dlatego remont wydaje się pilną koniecznością – podkreśla dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Robert Rybka

Z pytaniami dotyczącymi stanu technicznego mostku, którego zarządcą jest miasto Sanok, zwróciliśmy się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Urzędu Miasta.

W odpowiedzi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zaznaczył, że zgodnie z przepisami prawa, Gmina Miasta Sanoka powinna poddać kontroli okresowej dany mostek, przynajmniej raz w roku.

W związku z powyższym tutejszy Inspektorat wystąpi do właściciela obiektu o przekazanie aktualnego protokołu kontroli okresowej i w zależności od jego treści podejmowane będą dalsze czynności przewidziane prawem- przekazuje Paweł Patronik z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy stosowne zapytanie, wystosowaliśmy do Urzędu Miasta Sanoka, jednak do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Grafika poglądowa

Link do interwencji: Fatalny stan mostku i drogi . To jedyna droga dojazdowa do I LO w Sanoku na ulicy Cichej ?

Po naszych telefonach, wykonanych jeszcze w ubiegłym tygodniu, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sanoku, w taki sposób zabezpieczył to miejsce. Zdjęcia poniżej.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie
 POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Nie ma się co dziwić mieszkańcom wiosek e nie chcą do Sanoka2022-01-19 07:30:26
0 0
przecież jak od lat nikt nie widzi ze w takim stanie jest mostek i droga to co będzie jak ich jeszcze przyłączą
Odpowiedz
Czyli ktoś badał ten mostek w imieniu urzędu i wszystko było ok?2022-01-19 07:32:51
0 0
– W związku z powyższym tutejszy Inspektorat wystąpi do właściciela obiektu o przekazanie aktualnego protokołu kontroli okresowej i w zależności od jego treści podejmowane będą dalsze czynności przewidziane prawem- przekazuje Paweł Patronik z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)