KROSNO / PODKARPACIE. – Decyzja o zawieszeniu funkcjonowania pływalni została podjęta w związku z dramatycznym wzrostem kosztów utrzymania placówki – mówi nam Piotr Jaracz, dyrektor Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie. Prezentuje konkretne wyliczenia wykazujące różnicę pomiędzy dotychczasowymi opłatami, a tym, co między innymi krośnieński magistrat czeka po podwyżkach.
O tym, że miasto Krosno zdecydowało się zamknąć jeden z dwóch swoich basenów pisaliśmy tutaj:
Krosno zamyka basen. Horrendalne opłaty za ogrzewanie wody
Od 5 listopada nie można korzystać z usług pływalni przy ul. Sportowej w dzielnicy Turaszówka. Powodem podjęcia drastycznej decyzji są olbrzymie podwyżki cen gazu. Ta konkretna pływalnia używa właśnie tego surowca do podgrzewania wody.
– Decyzja o zawieszeniu funkcjonowania pływalni została podjęta w związku z dramatycznym wzrostem kosztów utrzymania placówki. Roczny koszt utrzymania pływalni przy ul. Sportowej to blisko 1,5 mln złotych z czego ok. 340 tys. złotych jest przeznaczone na zakup gazu i energii elektrycznej. Po podwyżce cen gazu, która obowiązuje od 1 listopada 2022 roku rachunki za gaz wzrosną o blisko 450 % – informuje Piotr Jaracz, dyrektor Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie.
Krośnieński magistrat udostępnił nam symulację cen energii elektrycznej oraz gazu:
– Zakładając zamknięcie pływalni przez cały rok 2023, oszczędności z tego powodu szacujemy na kwotę 700 tys. zł. Działalność grup sportowych, prowadzenie lekcji wychowania fizycznego dla uczniów krośnieńskich szkół przejmuje w całości pływalnia przy ul. Wojska Polskiego, która opracowuje nowy harmonogram funkcjonowania i wydłuża godziny pracy. Basen przy ul. Sportowej jest zamknięty do odwołania, a wznowienie działalności jest uwarunkowane od środków finansowych – uzupełnia szef krośnieńskich pływalni.
Na ten moment, krośnianom i gościom chcącym skorzystać z basenów pozostaje do dyspozycji obiekt przy ul. Wojska Polskiego. Znajdują się w nim dwie niecki basenowe. Większa o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości 1,8 m z wypłyceniem do 1,3 m. Mniejsza niecka służąca do nauki pływania ma wymiary 12,5 x 5,5 m i głębokość od 0,65 m do 1,10 m. Wyposażona jest w dodatkowe atrakcje wodne takie jak przeciw fale, gejzery oraz dysze masażu karku. Można korzystać również z 4-osobowej wanny z hydromasażem, zjeżdżalni oraz dwóch saun. Na terenie pływalni znajduje się także kawiarnia oraz miejsce dla widowni na antresoli z miejscami stojącymi.
grafika poglądowa
źródło: Red., Zespół Krytych Pływalni w Krośnie
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz