REKLAMA
REKLAMA

Kupno biletów MKS u kierowcy? Napływają skargi

SANOK / PODKARPACIE. Z powodu sytuacji epidemiologicznej, jeszcze w marcu 2020 roku, zrezygnowano ze sprzedaży biletów przez kierowców w Miejskiej Komunikacji Samochodowej. W najnowszych autobusach, wyposażonych w biletomaty, praktycznie nikt nie miał problemu z zakupem biletu. Ponad połowa taboru MKS jest jednak nie wyposażona w takie urządzenia. Gdy wcześniej nie zaopatrzymy się w bilet, musimy jechać na gapę. Od 1 lutego zaistniała możliwość zakupienia biletów u kierowcy. Według przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta, kierowcy mają biletów za mało. – Dostaję dużo skarg – mówi.

Zachęcamy do zgłaszania podobnych interwencji za pomocą szablonu – ZGŁOSZENIA / INTERWENCJE

Problem braku biletomatów w autobusach komunikacji miejskiej w naszym mieście jest nadal widoczny, aby móc bezproblemowo przejechać z punkt A do punktu B należy wcześniej zakupić bilet lub jeśli będzie możliwość zakupić go w biletomacie.

O problemie braku biletomatów informowaliśmy tutaj: INTERWENCJA: BRAK biletomatów w autobusach MKS. Pasażerowie mają pretensje

Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wyszło pasażerom miejskiego transportu na przeciw i postanowiło znów wprowadzić opcję zakupu biletu u kierowcy.

Zakład MKS informuje, że zgodnie z decyzją organizatora transportu publicznego od dnia 1.02.2022 kierowcy autobusów MKS prowadzą sprzedaż biletów za odliczoną gotówkę. W sprzedaży dostępne są bilety w cenie biletu normalnego na strefę 0 –  Miasto Sanok – czytamy na stronie SPGK.

Sprzedaż  biletów przez kierowców nie rozwiązała jednak problemów pasażerów. 

Biletów jest za mało, wróciły do sprzedaży u kierowców, jednak zdarza się, że biletów brakuje  – przekazuje nam przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, Jakub Pilch. – Dostaję dużo skarg – dodaje.

Warto przypomnieć, że w związku z podjętą przez nas interwencją SPGK poinformowało, że w autobusach, które nie posiadają biletomatów, zostaną zamontowane nowego typu kasowniki elektroniczne przystosowane do obsługi systemu e-bilet (karty miejskiej), który jest obecnie wdrażany.

System ten umożliwi pasażerom zakup biletu z wykorzystaniem „portmonetki elektronicznej” lub płatność kartą bankomatową za wybrany wg taryfy bilet. Do obsługi systemu e-bilet są już przystosowane eksploatowane w autobusach biletomaty – przekazał nam Grzegorz Petryk, Kierownik Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

W Sanoku znajduje się 34 punkty, w których można zakupić bilet MKS, biletomaty zaś zamontowane są w 11 autobusach, a w 15 nadal ich brakuje.

W każdym autobusie zamontowany jest elektroniczny kasownik, który będzie aktywny od 1 marca. Zakupu będzie można dokonać za pomocą elektronicznej karty wyrobionej w SPGK oraz karty bankomatowej.

Karty e-bilet będą personalizowane i wydawane w Biurze Obsługi Klienta w Zakładzie MKS przy ul. Jana Pawła II 59, stanowisko doładowań dostępne będzie na Dworcu Multimedialnym oraz w centrum miasta w biurze „Avanti” – dodaje Kierownik Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej. 

Cena wyrobienia karty elektronicznej będzie wynosić 15 zł.

zdjęcie podglądowe/ arch. red.

 

 

źródło: Red., arch. red., SPGK,


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zmiany cen biletów MKS od 1 marca!
Wzrastają ceny biletów MKS!


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dramat w więzieniu. Śmierć 39-letniej psycholog po ciosach nożyczkami


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)