REKLAMA
REKLAMA

Nowe schronisko na Połoninie Wetlińskiej. Znamy datę otwarcia. Czy dla Was to wciąż Chatka Puchatka? (ANKIETA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 24 września, w sobotę, nastąpi oczekiwane otwarcie nowego schroniska turystycznego na Połoninie Wetlińskiej. – W obiekcie będzie można odpocząć, ogrzać się, skorzystać z toalety – piszą w komunikacie pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W trakcie remontu i budowy nowego obiektu rozgorzała dyskusja dotycząca zmian na szczycie połoniny. Dzisiaj pytamy o Wasze zdanie. Czy nowy schron turystyczny na Połoninie Wetlińskiej to dla Ciebie wciąż Chatka Puchatka? Zapraszamy do zagłosowania w ANKIECIE.

Turyści! W dniu 24 września nastąpi, z niecierpliwością oczekiwane, otwarcie schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej dla ruchu turystycznego. W obiekcie będzie można odpocząć, ogrzać się, skorzystać z toalety. Ze względu na ubytek w roślinności związany z budową schronu, prosimy o poruszanie się po utwardzonych odcinkach dojściowych do budynku. Teren dookoła obiektu podlega obecnie rekultywacji, w wielu miejscach przykryty jest matami jutowymi, pod którymi odradzają się zbiorowiska roślinne typowe dla połonin. Zapraszamy do korzystania z trasów widokowych wraz z ławami, punktu widokowego na grani połoniny i ław na fundamencie dawnego garażu. W najbliższym czasie będą trwały dalsze prace, które umożliwią pozostanie w schronie na noc w razie takiej potrzeby – czytamy w komunikacie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

źródło foto: Bieszczadzki Park Narodowy – Fb

Od samego początku, remont schroniska budził wiele emocji. Byli zarówno zwolennicy tej inwestycji, jak i zagorzali przeciwnicy. Chodziło nie tylko o kształt architektoniczny nowego obiektu, ale przede wszystkim o jego funkcję. Pisaliśmy o tym tutaj:

Kontrowersje wokół Chatki Puchatka. To będzie schronisko, czy ośrodek naukowo-dydaktyczny?

Dawna Chatka Puchatka w śnieżnej szacie. Foto: PTAKIR

Dzisiaj pytamy o Wasze zdanie. Czy nowy schron turystyczny na Połoninie Wetlińskiej to dla Ciebie wciąż Chatka Puchatka? Zapraszamy do zagłosowania w ANKIECIE.

źródło: Red., Bieszczadzki Park Narodowy – Fb

Czy nowy schron turystyczny na Połoninie Wetlińskiej to dla Ciebie wciąż Chatka Puchatka?


TAK, zmiany należy tratkować jako remont i kontynuację funkcjonowania popularnej Chatki Puchatka
NIE, klimat i charakter prawdziwej Chatki Puchatka to już tylko wspomnienie
NIE WIEM, trudno powiedzieć
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK, zmiany należy tratkować jako remont i kontynuację funkcjonowania popularnej Chatki Puchatka (195)
NIE, klimat i charakter prawdziwej Chatki Puchatka to już tylko wspomnienie (186)
NIE WIEM, trudno powiedzieć (45)
Zagłosuj.
22-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)