REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski złożył ślubowanie. Wkrótce wystąpi na olimpiadzie w Pekinie! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek SKŁ Górnik, pochodzący z Sanoka panczenista Piotr Michalski złożył wczoraj ślubowanie przed występem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Po niedawnym sięgnięciu po mistrzostwo Europy na dystansie 500 m, Michalski jest jedną z największych nadziei polskiego sportu na krążek podczas olimpijskiej rywalizacji.

Członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 odebrali nominacje i złożyli ślubowanie. Dzisiaj, specjalnym, bezpośrednim lotem ekipa uda się do Pekinu na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Uroczystość odbyła się w Warszawie.

Polska kadra olimpijska liczy 57 zawodników. W Pekinie pojawi się również 71 osób misji olimpijskiej i kadry towarzyszącej, a więc trenerów, lekarzy, związkowców i fizjoterapeutów.

Wśród sportowców, którzy wkrótce powalczą o medale i jak najlepsze rezultaty z orłem na piersi jest sanoczanin, wychowanek SKŁ Górnik Piotr Michalski, który będzie reprezentował Polskę w łyżwiarstwie szybkim.

Z Sanoka przez PyeongChang aż do Pekinu! Jestem dumny, że mogę reprezentować Polskę na moich drugich Igrzyskach Olimpijskich i znowu przezywać razem ten czas z Natalia Maliszewska – napisał na swoim profilu na Fb Piotr Michalski.

Zawodnikowi życzymy jak najlepszego występu i udanej walki o olimpijski medal!

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Rozegranych zostanie 109 konkurencji w 15 dyscyplinach.

Rywalizacja w łyżwiarstwie szybkim rozpocznie się już 5 lutego. Na 500 m panczeniści powalczą 12 lutego o godzinie 16:53 czasu pekińskiego, 9:53 czasu polskiego. Z kolei jeśli chodzi o 1000 m, start tej konkurencji zaplanowano na 18 lutego na godzinę 16:30 (9:30 czasu w Polsce).

Natalia Maliszewska i Piotr Michalski. Foto (2): archiwum Piotra Michalskiego – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piotr Michalski mistrzem Europy w łyżwiarstwie szybkim!

SANOK. Olimpijczyk musiał zmienić klub. W Sanoku zabrakło dla niego wsparcia (VIDEO, FOTO)

26-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)