REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Potrącił człowieka i uciekł z miejsca zdarzenia. Był kompletnie pijany

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o potrącenie pieszego oraz ucieczkę z miejsca. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Prałkowcach. Przemyślanin usłyszał zarzuty, prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.


Do zdarzenia drogowego doszło we wtorek 20 września w miejscowości Prałkowce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący hondą na parkingu przy paczkomacie, potrącił 26-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego zaraz po tym, jak doszło pomiędzy nimi do sprzeczki słownej. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Wskutek poniesionych obrażeń poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Przemyślu.

Dzięki naocznym świadkom zdarzenia, monitoringowi oraz śladom, jakie sprawca pozostawił na miejscu, został on szybko ustalony. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyźnie sprawdzono stan trzeźwości z wynikiem ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrana została również krew do badań. 47-latek został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do czasu wyjaśnienia sprawy.

Podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń u pokrzywdzonego skutkujących rozstrojem zdrowia na okres poniżej 7 dni. Jednocześnie czyn ten zakwalifikowano jako występek o charakterze chuligańskim. To, czy w chwili zdarzenia sprawca kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, zostanie ustalone po uzyskaniu wyników badań oraz opinii biegłego.

Przemyska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

źródło: KMP Przemyśl

foto nagłówek: zdjęcia podglądowe / archiwum redakcji / archiwum policji


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
SANOK. Pijany 40-latek rzucił kamieniem w radiowóz. Ranił policjanta (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)