REKLAMA
REKLAMA

Przebierają się za kobiety. Chowają w pudełkach. Próbują uciec od wojny w Ukrainie (ZDJĘCIA)

UKRAINA. Państwowa Służba Graniczna Ukrainy informuje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o obywatelach Ukrainy w wieku od 18 do 60 lat, którzy pomimo zakazu, próbują opuścić terytorium swojej ojczyzny. Zdarzają się przypadki, że próbujący uniknąć wojskowej mobilizacji mężczyźni, przebierają się za kobiety lub chowają się w pudełkach po zabawkach dla dzieci. Służba graniczna Ukrainy odnotowuje też próby nielegalnego przewozu obywateli przez zorganizowane grupy.

O tego typu zdarzeniach informuje Państwowa Służba Graniczna Ukrainy na swoim profilu na Facebooku.

Na granicy z Mołdawią straż graniczna znalazła nietypowego „pasażera”. Został znaleziony na punkcie kontrolnym Rososhany w samochodzie marki Renault prowadzonym przez kobietę z dwójką swoich dzieci. Straż graniczna po sprawdzeniu dokumentów sprawdziła również bagażnik samochodu, w którym w pudełku po zabawkach dla dzieci ujawniono mężczyznę urodzonego w 1985 roku. Jak się okazało, żona próbowała w ten sposób przetransportować ojca swoich dzieci za granicę. Przypominamy, że wyjazd poza granicę Ukrainy jest zakazany dla mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat – czytamy w komunikacie Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Z kolei w punkcie kontrolnym na przejściu granicznym Ukrainy z Mołdawią ujawniono 30-latka, który przebrał się za kobietę i podróżował ze swoim dzieckiem. Próbując opuścić terytorium własnego kraju, przedstawił do kontroli dokumenty swojej żony.

Mieszkańcowi Kijowa nie pomógł makijaż i peruka. Jak się okazało, próbował on uniknąć mobilizacji do wojska. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje za złamanie obowiązujących przepisów, czyli próbę uniknięcia mobilizacji oraz nielegalnego przekroczenia granicy – dowiadujemy się z internetowego wpisu Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Ukraińscy pogranicznicy zatrzymują również organizatorów nielegalnych przewozów osób poza granice kraju.

Jeden z wielu takich przypadków odnotowano na Zakarpaciu.

Stróże prawa ustalili, że 37-letni mieszkaniec Zakarpacia zamierzał nielegalnie przetransportować przez granicę trzech Ukraińców w wieku poborowym. Za swoje usługi otrzymał 45 tysięcy dolarów amerykańskich, po 15 tysięcy od każdej z osób – informuje Straż Graniczna Ukrainy.

Opisywane przez Państwową Służbę Graniczną Ukrainy przypadki są kolejnym obliczem bestialskiej wojny, w trakcie której umierają setki niewinnych ludzi. Warto jednak pamiętać o tym, jak walecznym narodem jest Ukraina. Od pierwszych dni wojny, wiele mówiło się o heroicznej postawie obywateli Ukrainy, którzy zostawiali swoje rodziny i wracali do ojczyzny walczyć z okupantem.

źródło: Państwowa Służba Graniczna Ukrainy – Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Młodzi hokeiści znaleźli schronienie w Sanoku. „Dziękujemy mieszkańcom za pomoc!” (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)