REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z wizytą u sanockich policjantów (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzieci odwiedziły sanocką jednostkę Policji. W trakcie wizyty w komendzie, przedszkolaki poznały specyfikę zawodu policjanta. Była to także okazja do tego, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dużo radości sprawiła dzieciom policyjna maskotka Pingwin.

Policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Mundurowi prowadzą wiele działań podczas, których informują najmłodszych o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Wszystko po to, aby od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo.

Dzieci z Przedszkola nr 4 w Sanoku, odwiedziły miejscową jednostkę Policji (26 bm.). W trakcie wizyty asp. sztab. Lidia Rakoczy – zajmująca się profilaktyką społeczną mówiła dzieciom jakie są zasady przechodzenia przez jezdnię oraz dlaczego ważne jest noszenia odblasków. Przypomniała jak bezpiecznie zachowywać się na spacerach, podczas zabawy w domu oraz przedszkolu. Funkcjonariuszka przestrzegała przed rozmowami z nieznajomą osobą. Zwróciła również uwagę na kontakt ze zwierzętami, prezentując jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Dzieci miały także okazję zwiedzić budynek jednostki i obejrzeć sprzęt, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze. Przedszkolaki dowiedziały się na przykład jakie zadania ma dyżurny i czym zajmują się policjanci ruchu drogowego. Dzieci uważnie słuchały i bardzo chętnie odpowiadały na pytania, wykazując przy tym dużą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa.

Dużo radości wszystkim uczestnikom spotkania sprawiła policyjna maskotka Pingwin.

KPP Sanok

27-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)