REKLAMA
REKLAMA

REGION. Kompletnie pijany 26-latek dachował w rowie! (FOTO)

PODKARPACIE. 26-letni mieszkaniec Jasła odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. We wtorek, jadąc drogą powiatową w Bieździadce zjechał z jezdni i dachował. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci z jasielskiej komendy wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W miniony wtorek po godzinie 6, mundurowi otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu na drodze powiatowej w Bieździadce. Z przekazanych informacji wynikało, że osoby podróżujące osobowym audi o własnych siłach opuściły samochód i uciekły z miejsca zdarzenia.

Funkcjonarisze z wydziału ruchu drogowego realizujący czynności na miejscu wypadku zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy najprawdopodobniej brali udział w tym zdarzeniu. Wszyscy byli pijani. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Zatrzymani do sprawy 26 i 29-latek oraz 29-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 26-latkowi, który prowadził samochód mając w organizmie 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Na popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

pw

źródło: KPP Jasło

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY. Narkotyki, broń gazowa i kusze w leśnym obozie (FOTO)

foto: Lasy Państwowe


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)