REKLAMA
REKLAMA

Ruszył remont drogi w Załużu. „Najwyższy czas” (ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi powiatowej Załuż – Lesko, 21 czerwca przekazano drogę wykonawcy. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość realizowanego przez Powiat Sanocki zadania wynosi 6 mln 900 tys. zł z czego 3 mln 855 tys. zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 500 tys. zł to wsparcie z Nadleśnictwa Brzozów.

W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

Wykonana zostanie nowa nawierzchnia na długości 2 630 metrów, chodnik na długości 540 metrów, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych. Utwardzone zostaną ponadto pobocza na szerokości 75 cm. Powstanie także oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Prace zakończą się do listopada br.

Zadowolenia z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Katarzyna Borys, sołtys Załuża.

– Wszyscy z niecierpliwością czekamy na remont drogi, zwłaszcza odcina od góry Sobień, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Liczymy na dobrą współpracę z wykonawcą oraz na to, że będziemy na bieżąco informowani o wszystkich utrudnieniach. Cieszymy się, że w końcu droga relacji Załuż-Lesko będzie naprawiona i umożliwi bezpieczny przejazd mieszkańców i turystom.

– To wspaniale, że po wielu latach uda się wyremontować drogę, bo jak wiadomo, kilka złożonych wcześniej wniosków o dofinansowanie inwestycji nie przyniosło efektów – uzupełnia Tomasz Gankiewicz, radny Rady Powiatu Sanockiego, były sołtys Załuża. – Zakres prac mógłby być oczywiście większy, ale i tak bardzo cieszymy się z tego, że prace ruszają. Liczę, że ostatecznie dojdzie także do skutku wsparcie tej inwestycji ze strony Gminy Sanok.

– Oczywiście, że cieszymy się z remontu. Nie możemy jednak zapominać, jak długo na niego czekaliśmy. Można śmiało stwierdzić: Najwyższy czas. Gdyby nie nacisk ze strony mieszkańców, nie ma pewności czy inwestycja byłaby realizowana. Mamy nadzieję, że pracę będą przebiegać sprawnie, a droga będzie długo służyła kierowcom oraz pieszym. Warto ponadto dodać, że to właśnie dzięki sygnałom mieszkańców Załuża, na ostatniej prostej udało się wprowadzić zmiany w projekcie. Zmiany, które były wręcz niezbędne – podkreśla mieszkaniec Załuża. I dodaje: – Mam jednocześnie nadzieję, że decydenci nie będą co kilka tygodni wystawiać sobie laurek, przy realizacji tego zadnia. W końcu przygotowanie podobnych inwestycji to ich praca, za którą pobierają wynagrodzenie z naszych podatków.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku / red.
foto: Starostwo Powiatowe w Sanoku (6), archiwum prywatne (2)


ZDJĘCIA WYKONANE W DNIU 27 MAJA 2022

23-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)