REKLAMA
REKLAMA

Samochód oraz części zatrzymane na granicy

PODKARPACIE. W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej oraz w Medyce udaremnili próby wywozu na Ukrainę części z aut utraconych w UE. Zatrzymano też kompletny pojazd z przerobionymi numerami VIN.

Pierwsze dwa zdarzenia miały miejsce w piątek i sobotę na przejściu granicznym w Korczowej.

Do kontroli zgłosił się 37-letni obywatel Ukrainy, który w przestrzeni ładunkowej przewoził chłodnicę z auta marki Jeep. Jak ustalono, podzespół o szacunkowej wartości 4,5 tys. złotych pochodził z pojazdu skradzionego we Włoszech.

W sobotę do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się inny cudzoziemiec, 46-letni Ukrainiec. W busie przewoził 14 podzespołów z pojazdu marki Audi Q7 skradzionego na terytorium Polski. Części m.in. w postaci poduszek powietrznych, felg i reflektorów o szacunkowej wartości 20 tys. złotych zatrzymano.

Z kolei wczoraj (30 stycznia) na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze SG zatrzymali auto marki Volkswagen Touran. Pojazd o wartości 15 tys. złotych miał zmienione numery identyfikacyjne (VIN). Specjaliści Straży Granicznej w zakresie identyfikacji legalności pochodzenia pojazdów poddadzą go szczegółowej analizie.

BiOSG

31-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)