REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy łyżwiarze znów triumfują! Gratulujemy! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim to wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem. W Elblągu w miniony weekend odbyła się IV edycja zawodów, w której wzięli udział młodzi, sanoccy łyżwiarze.

W miniony weekend na Torze Wrotkarsko-Łyżwiarskim Kalbar w Elblągu odbyła się IV edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wzięło udział ponad 100 młodych zawodników pochodzących z różnych części Polski, m.in. z województwa: Łódzkiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, w tym z Sanoka. Nasze miasto reprezentowane było przez zawodników Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego Górnik. Młodzi sportowcy rywalizowali m.in. na dystansie 333 m i 500 m.

Zawodnicy oprócz rywalizacji na torze musieli zmagać się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Porywisty wiatr, mocne opady deszczu oraz fatalny stan lodu sprawiły, że rywalizacja stała się zdecydowanie trudniejsza.

Ósemka naszych dzielnych zawodników z sukcesami walczyła z rywalami, a także z pogodą, która w ostatni weekend pokazała swoje złe oblicze – czytamy na profilu klubu SKŁ Górnik Sanok. – Ale warunki były dla wszystkich jednakowe – dodaje klub.

Drugiego dnia, z powodu fatalnych warunków atmosferycznych i lodowych, rywalizacja w kategorii D-1 i D-2 została odwołana w trosce o bezpieczeństwo zawodników. Z Elbląga sanoccy zawodnicy przywieźli jednak worek pełen medali.

Julita Krawiec w kategorii D-2 zdobyła dwa złote medale na dystansie 500 m oraz zwyciężyła w wieloboju, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całej tegorocznej edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Z kolei Oliwia Dydek w kategorii E-2 odniosła komplet zwycięstw, uzyskując po dwa złote medale, odpowiednio na dystansie 333 m oraz 500 m i zwyciężając w wieloboju. Olaf Podczerwiński z kolei w kategorii E-1 i F-2 zajmował drugie miejsca odpowiednio na dystansie 167 m oraz 333 m i podobnie jak koleżanki odniósł zwycięstwo w wieloboju. Świetnie spisali się również: Julia Stec, Tomasz Synowiec, Izabela Potocka, Maja Maślak i Aleksandra Lip.

Wielkie dla naszych zawodników. Brawo Wy! – pogratulowali włodarze klubu swoim podopiecznym.


źródło: Red., MOSiR Elbląg, SKŁ Górnik Sanok/fb

 


O sukcesach naszych łyżwiarzy pisaliśmy tutaj:
Sanoccy łyżwiarze z workiem medali. Wielkie brawa! (ZDJĘCIA)

Piotr Michalski mistrzem Europy w łyżwiarstwie szybkim! 

01-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)