Piotr Michalski mistrzem Europy w łyżwiarstwie szybkim!

SANOK / PODKARPACIE. Piotr Michalski stanął na najwyższym stopniu podium w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m. Tuż za nim uplasowali się Holendrzy, Merijn Scheperkamp oraz Dai Dai N’tab.

Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim zorganizowane zostały w Heerenveen, w Holandii. Sanoczanin osiągnął czas 34,602 sekundy, w rywalizacji na dystansie 500 m, pokonując tym samym o 0,01 sekundy  Scheperkampa i 0,16 sekundy N’taba. Dla Polaka jest to pierwszy w karierze złoty medal na imprezie tej rangi, a drugi podczas trwających mistrzostw Europy.

Wczoraj w rywalizacji drużynowej polscy panczeniści z Piotrem Michalskim w składzie zdobyli brąz Mistrzostw Starego Kontynentu. Dzięki świetnym występom naszych reprezentantów, w kwalifikacji medalowej, Polska znajduje się na drugim miejscu tuż za Holendrami.

źródło: red., arch. red., sport.tvp.pl, sport.pl,

Sanoccy łyżwiarze z workiem medali. Wielkie brawa! (ZDJĘCIA)