REKLAMA
REKLAMA

Skandal w okręgówce! „Bandycka napaść” na piłkarza. Na miejscu 7 radiowozów (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Do ogromnego skandalu doszło w niedzielę w Nienaszowie, podczas spotkania krośnieńskiej klasy okręgowej, w którym miejscowe Tempo mierzyło się z Czarnymi 1910 Jasło. Tuż po ostatnim gwizdku, na piłkarzy gości mieli napaść pseudokibice. Jeden z zawodników z Jasła został uderzony w głowę. Karetka przetransportowała go do szpitala. Na miejscu interweniowało 7 radiowozów policji.

Do skandalu doszło w niedzielę tuż po ostatnim gwizdku sędziego w meczu klasy okręgowej pomiędzy Tempem Nienaszów a Czarnymi 1910 Jasło. Obie ekipy są rywalami w ligowej rywalizacji dla KS WIKI Sanok.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem faworyzowanych gości w stosunku 3:1.

Jak opisuje klub Czarnych Jasło, schodzący do szatni zawodnicy tego klubu zostali zaatakowani przez pseudokibiców.

Na schodzących z boiska naszych piłkarzy napadają z premedytacją jacyś pijani durnie bo kibicami ich nazwać nie można i przy bierności porządkowych atakują chłopaków padają ciosy leci jakaś butelka (cały mecz libacja alkoholowa po wiatą na stadionie), jeden z „tych niby kibiców” uderza z głowy Bartka Rodaka i rozcina mu łuk brwiowy. Bartek po tym uderzeniu spadł ze schodów kilka metrów niżej. Niestety Bartka musi zabrać karetka do szpitala, gdzie przeszedł badania i został mu zszyty łuk brwiowy oraz unieruchomiono mu bark. Prawdopodobnie będzie musiał pauzować około 2 tygodnie po tej bandyckiej napaści, bo inaczej nazwać tego się nie da. Na stadion musiało przyjechać 7 radiowozów, żeby zapobiec eskalacji zdarzeń, gdyż porządkowi nie radzili sobie z atakującymi, a nawet oni sami wulgarnymi wyzwiskami delikatnie mówiąc kazali nam „spadać” do autokaru, no cóż… Oprócz Bartka zostały zaatakowane osoby funkcyjne z klubu, między innymi prezes klubu oraz członkowie zarządu, a zawodnicy byli opluwani, lżeni,  a klub obrażany rasistowskimi i wulgarnymi okrzykami. Takie wydarzenia to są konsekwencje dopuszczania takich obiektów, które nie że są nieprzystosowane do ligi, tylko po prostu są boiskami, a nie stadionami! Jako klub JKS Czarni 1910 Jasło żądamy od organu prowadzącego rozgrywki ligowe wyciągnięcia jak najsurowszych konsekwencji, łącznie z zamknięciem stadionu, bo doskonale wiemy, że jeżeli by się to wydarzyło w Jaśle, to musielibyśmy rozgrywać mecze prawdopodobnie w innym województwie. STOP CHAMSTWU I DZIADOSTWU NA STADIONACH – relacjonuje klub Czarni 1910 Jasło.

Krośnieńska klasa okręgowa

LKS Tempo Nienaszów – JKS Czarni 1910 Jasło 1:3 (0:2)

0:1 Łukasz Urban – 4′ – karny
0:2 Maciej Sowa – 13′
1:2 Arkadiusz Majka – 47′
1:3 Łukasz Urban – 52′ – karny

Czarni 1910 Jasło: Patryk Szostak – Maciej Sowa, Krzysztof Szydło, Rafał Mastaj, Mateusz Kurdziel, Szymon Sudyka, Łukasz Urban, Patryk Fryc , Bartek Rodak , Dawid Florian, Marcin Krajewski. Trener: Damian Kardaś.

Tempo Nienaszów: Wiktor Cyran – Euzebiusz Słota, Kamil Wietecha, Tomasz Naparło, Mateusz Kuciński, Arkadiusz Musiał, Marcin Walczyk, Arkadiusz Majka, Gabriel Gierlasiński, Konrad Łukaszewski, Wojciech Kiełtyka. Trener: Grzegorz Munia.

Czarni Jasło to obecnie trzecia siła ligowej tabeli. Drużyna Damiana Kardasia ma na swoim koncie 47 punktów po rozegraniu 22 spotkań. Tempo Nienaszów klasyfikowane jest na 7. pozycji z dorobkiem 36 punktów po 21 pojedynkach. Za plecami obu drużyn beniaminek KS WIKI. Sanoczanie zajmują 10. miejsce, legitymując się zdobyczą 29 oczek po 22 meczach.

foto: Czarni 1910 Jasło – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRABOWNICA. Strażacy sprzątają, wandale śmiecą. Sprawa zgłoszona na policję (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)