REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Pisarowcach obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (FOTO)

GMINA SANOK. 21 listopada wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisarowcach pojawili się na zajęciach ubrani na niebiesko, bo to kolor UNICEF i w tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Dlatego uczniowie klasy VIII uczący się na lekcjach WOS-u o prawach nieletnich, przekazali te ważne informacje całej naszej społeczności szkolnej.

Zaprezentowali oni także dwie prezentacje multimedialne. Wspólnie wszyscy obejrzeli film edukacyjny „Kamelotki” – Mam prawa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych obejrzeli dodatkowo film dostępny w materiałach tegorocznej edycji UNICEF Polska.  Dzięki temu wszyscy mogli porównać polską rzeczywistość z tą prezentowaną z krajów rozwijających się oraz objętych działaniami wojennymi. Fajnie, że dzięki tym działaniom dzieci z Pisarowiec wiedzą już jak mądrze korzystać ze swoich praw i rozwijać swoje zainteresowania.

W tegorocznej edycji wzięliśmy udział we współpracy z UNICEF Polska. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w tym roku mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

źródło: materiał nadesłany; Gmina Sanok

25-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)