REKLAMA
REKLAMA

Uroczyste przekazanie nowych ambulansów Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu (ZDJĘCIA, VIDEO)

SANOK. Dziś (11 października), w Sanoku miały miejsce obchody Dnia Ratownictwa Medycznego połączone z przekazaniem nowych ambulansów Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu. – Nowe sprawne ambulanse, sprzęt medyczny pozwalają na to, aby jak najszybciej dotrzeć do pacjenta, szczególnie tutaj w tym naszym trudnym, górzystym rejonie Bieszczad — mówiła Beata Pieszczoch, dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Dziś o godzinie 10:30 przed wejściem do Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się poświęcenie nowych ambulansów, które trafiły do Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Jak podkreśliła wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart podczas konferencji prasowej, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe wykonuje pracę w trudnych warunkach, najtrudniejszych na Podkarpaciu, ze względu na ukształtowanie terenu, przez co ratownicy muszą mierzyć się z górzystymi terenami i niekiedy dużymi odległościami.

Chciałabym podziękować ratownikom za ich służbę, wysiłek, który czynią codziennie z troską o zdrowie i życie mieszkańców województwa podkarpackiego. Dzisiaj przyjeżdżamy do Sanoka z dobrą wiadomością, mianowicie w tym roku, minister zdrowia zdecydował o wsparciu finansowym w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, także w województwie podkarpackim. Do dyspozycji wojewody m.in. na zakupy ambulansów została przeznaczona kwota 6 milionów złotych, z których 500 tysięcy złotych postanowiłam przeznaczyć dla pogotowia ratunkowego tutaj w Sanoku. Biorąc pod uwagę wiele różnych aspektów, które zdecydowały o tym, w jaki sposób, jakim algorytmem ten podział środków finansowych został dokonany. Między innymi tymi kryteriami były kwestie związane z liczbą ambulansów, ich wiekiem, przebiegiem, także liczbą wyjazdów do pacjentów z COVID-19 oraz z zadysponowaną liczbą ambulansów przeznaczonych do realizacji opieki nad pacjentem COVID-19, czy też do transportu covidowego — mówiła Ewa Leniart.

Te wszystkie czynniki spowodowały, że Bieszczadzki Pogotowie Ratunkowe decyzją wojewody otrzymało jeden z poświęconych ambulansów. Warto zaznaczyć, że w minionym roku ratownicy z Podkarpacia wyjeżdżali ponad 143 tysiące razy do zgłoszeń, z czego 18 tysięcy były to karetki z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Nowe sprawne ambulanse i sprzęt medyczny pozwalają na to, żeby jak najszybciej dotrzeć do pacjenta, szczególnie tutaj w tym naszym trudnym, górzystym rejonie Bieszczad, gdzie niekiedy dojazd jest bardzo utrudniony i dzięki temu wsparciu możemy szybciej wykonywać swoje działania i na pewno w dużym stopniu przyczynia się to do wzrostu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Bieszczad i turystów, którzy tak chętnie odwiedzają nasz region — mówiła Beata Pieszczoch, dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

11-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

okruszek2022-10-11 21:19:15
0 0
Tak sobie myślę że można z latarkami chodzić a na sylwestra to lampiony żeby po oczach nie świecić
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)