REKLAMA
REKLAMA

W Brzozowie stanął pierwszy „Kotomat” na Podkarpaciu!

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Brzozowie stanął pierwszy w naszym województwie ”kotomat”, czyli pojemnik na karmę dla kotów wolno żyjących.

W Brzozowie stanął pierwszy „Kotomat” na Podkarpaciu, a zgodnie z naszą aktualną wiedzą czwarty w Polsce – poinformowała Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

„Kotomat” to pojemnik na karmę dla kotów wolno żyjących, którego zadaniem jest wspieranie społecznych karmicieli kotów jak też odciążenie finansowe miasta w zakresie dokarmiania zwierząt. Warto też wspomnieć, że Brzozów to pierwsze na Podkarpaciu miasto, które bardzo pozytywnie zareagowało na potrzeby kotów i tym samym zyskało miano „miasta przyjaznego dla zwierząt”.

Pomysł pierwszego pojemnika typu „kotomat” należy do Urzędu Miejskiego w Szprotawie (woj. lubuskie) i również tam zyskał swoje uznanie. Kolejne powstały w mieście Żagań oraz Częstochowa. Od kilku dni znajduje się również w Brzozowie, przy ulicy 3 Maja na placu parkingu Alta przy paczkomatach w obrębie lecznicy weterynaryjnej.

Co można wrzucać do pojemnika?

Do pojemnika można wrzucać karmę suchą i mokrą dla kotów, które muszą być oryginalnie zapakowane, małe koce, a także karmę dla psów.

Oficjalne postawienie pojemnika odbyło się w 26.02 br., a przybyli na nie przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Brzozowie, przedstawiciele Grupy Dobra Myśl, przedstawiciel Muzeum z Brzozowa, wykonawca grafiki pojemnika Andrzej Żmiju, przedstawiciel medialny „Brzozowiana”, przedstawiciele medialni RBR Info, przedstawiciele Sanockiej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

Na ręce przedstawiciela Urzędu Miejskiego Pani Naczelnik Beaty Szlama przekazaliśmy klucze symbolizujące oddanie pojemnika na własność UM w Brzozowie. W tym miejscu pragniemy złożyć gorące podziękowania za wzorową współpracę podmiotów i osób, dzięki którym ta świetna inicjatywa była możliwa – przekazuje Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.


Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt złożyła również podziękowania dla osób zaangażowanych.

Dziękujemy PCK Oddział Rejonowy Brzozów. Pani Danucie Gwizdała za zorganizowanie pojemnika. Panu Andrzejowi Borowskiemu pseudonim Żmiju za niezwykle piękne i rzeczowe własnoręczne wymalowanie pojemnika. Pani Monice Patkowskiej z ofiarowanie farby do pomalowania pojemnika. Drukarni Piast Kołodziej z Sanoka za oklejenie i grafikę ” Kotomatu”. Właścicielom Grupy Alta, a szczególnie Panu Mirosławowi Borkowi za udostępnienie miejsca, w którym stanął pojemnik. Przychodni Animalvet Panu Piotrowi Włodkowi za koordynację projektu i skontaktowanie z Grupą Alta. Pani Radnej Akeksandrze Haudek za osobiste serdeczne zaangażowanie w projekt. Przyjaciołom z Grupy Dobra Myśl za wspólne zaangażowanie w stworzenie pojemnika oraz zorganizowanie logistyczne. Dyrektor Muzeum w Brzozowie Pani Agnieszce Adamskiej za zorganizowanie spotkania i miłe przyjęcie naszej jednostki – wymieniają działacze Sanockiej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

Mamy nadzieję, że wspólne zaangażowanie, jakie podjęliście Państwo w sprawie „Kotomatu” będzie potęgowało przez wiele lat i przyniesie mnóstwo korzyści dla zwierząt. Dziękujemy, że z nami jesteście – dodają.

źródło: Red., Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

FUNDACJA CZAS NADZIEI. Uruchomiono konto na pomoc dla rodzin uciekających z Ukrainy

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

''Kotomat'' powinien powstać w Sanoku?


TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (40)
NIE (11)
NIE MAM ZDANIA (2)
Zagłosuj.
28-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)