REKLAMA
REKLAMA

Wsiadają za kółko po alkoholu. Apel!

Pomimo licznych apeli emitowanych w mediach, relacji ze zdarzeń drogowych oraz działań profilaktycznych i kontrolnych prowadzonych przez policjantów, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Nieodzownym elementem codziennych działań funkcjonariuszy są również działania profilaktyczne, prowadzone zarówno na drogach, jak i w placówkach szkolnych. Działania te mają na celu przede wszystkim dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych oraz poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Niestety mimo wszechobecnej profilaktyki promującej bezpieczne zachowania na drodze, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, których zachowanie może stwarzać zagrożenie również dla innych uczestników ruchu, którzy stosują się do przepisów.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i przypominają – za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w przypadku popełnienia wskazanego przestępstwa w warunkach recydywy, sąd może orzec karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz nie wsiadaniu za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz innych środków zabronionych prawem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości może stworzyć realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

KWP / red.

19-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)