REKLAMA
REKLAMA

ZARSZYN. Młodzieżowe rady przyszłością gmin i miast. ROMOWICZ: Powinni walczyć o dorosłą radę (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Kilka dni temu, burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz kandydat Polski 2050 na posła w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych Bartosz Romowicz, odwiedził gminę Zarszyn, aby spotkać się z członkami Młodzieżowej Rady Gminy w Zarszynie, w ramach pierwszej sesji po wyborach uzupełniających. – To młoda, niedawno wybrana rada, która uczy się tej lokalnej demokracji. Byłem świadkiem jej pierwszego aktu czyli wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz złożenie ślubowania. Kibicuję i trzymam kciuki za młodzieżową radę, bo uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie, które wpływa na większe zaangażowanie społeczne i polityczne młodych ludzi w samorządzie – powiedział po spotkaniu Bartosz Romowicz.

Jak zaznaczył w mediach społecznościowych Bartosz Romowicz, jeszcze kilka lat temu młodzieżowe rady były tylko w dużych miastach, gdzie ta społeczna świadomość była dużo większa. Dziś jest to organ, który funkcjonuje w wielu gminach. W mniejszych gminach jest tam, gdzie wójtowie czy burmistrzowie są młodymi ludźmi, jak np. w Zarszynie.

Ja sam jak byłem młodszy i uczęszczałem do szkoły średniej to zastanawiałem się dlaczego nie ma takiej rady u mnie w gminie, dlatego zaraz po tym jak zostałem burmistrzem Ustrzyk Dolnych to przystąpiliśmy do jej powołania. Dziś nie żałuję tej decyzji, bo wielu z tych młodych ludzi kontynuuje swoją przygodę np. w samorządzie studenckim. Życzyłbym sobie, aby po powrocie ze studiów młodzieżowi radni spróbowali zawalczyć o dorosłą radę – zaznacza Bartosz Romowicz, kandydat Polski 2050 na posła w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Jak się dowiadujemy, powstał plan zorganizowania początkiem 2023 roku I Forum Młodzieżowy Rad Województwa Podkarpackiego.

Trzeba inspirować tych młodych ludzi, dawać możliwość zdobywania wiedzy i wzajemnej integracji – zaznacza Romowicz.

foto: Urząd Gminy Zarszyn

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ROMOWICZ W SANOKU. Dlaczego kandyduje? Jak łączy obowiązki? O co apeluje do rządzących? (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

SANOK. Romowicz rozdaje kawę na deptaku. Zaczepił Uruskiego (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

ROMOWICZ W SANOKU: Jest wiele do zrobienia (VIDEO, ZDJĘCIA)

30-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)