REKLAMA
REKLAMA

Dzięki informacji polskich mundurowych udało się odzyskać luksusowy pojazd

STRAŻ GRANICZNA. Hiszpańscy policjanci odzyskali w tamtejszym porcie morskim auto o szacunkowej wartości 300 tys. złotych. Ujawnienia dokonano dzięki informacji przekazanej przez mundurowych z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia w porcie morskim Algeciras na południu Hiszpanii. To jeden z największych portów w Europie oferujących połączenia z Marokiem.

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego OSG oraz Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji uzyskali informację o sportowym mercedesie AMG CLA 45S (rok prod. 2022) przywłaszczonym na szkodę jednej z polskich firm leasingowych. Jak się okazało pojazd o szacunkowej wartości 311 tys. złotych znajdował się w rejonie portu Algeciras w Hiszpanii. Ustalenia natychmiast przekazano tamtejszym mundurowym. Ci niezwłocznie zabezpieczyli pojazd, który był już przygotowany do przerzutu na terytorium Maroka. Hiszpańskie służby prowadzą dalsze czynności w sprawie.

To nie pierwsze tego typu działania podjęte przez zagraniczne służby po informacjach uzyskanych dzięki ścisłej współpracy śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG z Wydziałem do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. W ostatnich miesiącach zatrzymań luksusowych pojazdów przywłaszczonych na szkodę firm leasingowych i wypożyczalni samochodów dokonywali już mundurowi z Litwy, Francji, Belgii, Słowenii, Węgier i Rumunii.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

12-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

:-(2023-08-12 12:06:48
0 0
Szkoda, bo bogatym należy odbierać a biednym przekazywać
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)