GMINA SANOK / PODKARPACIE. Na granicy Dębnej i Mrzygłodu trwa zabezpieczanie osuwiska i remont drogi powiatowej. Dojazd mieszkańców Mrzygłodu czy Dobrej do Sanoka wydłużył się o kilkanaście kilometrów. To spora uciążliwość. Mieszkańcy pytają, czy jest możliwość wprowadzania czasowego zamknięcia drogi?
„Stabilizacja osuwiska w celu zabezpieczenia drogi powiatowej nr 2235R Sanok – Dobra w km 12+135,40 do 12+300 w m. Dębna i Mrzygłód”, ze względów technologicznych Wykonawca wprowadza całkowite zamknięcie ruchu od dnia 10.07.2023 (poniedziałek) w km od 12+135,40 do 12+300,00 w miejscowości Dębna i Mrzygłód” Ruch zostanie skierowany na drogi objazdowe – komunikat wydany pod koniec czerwca był oczywisty, w związku z realizowaną inwestycją.
Gdy jednak prace ruszyły, uciążliwość związana z dojazdem okazała się sporym problemem dla mieszkańców. – W sumie codziennie musimy dokładać ponad 30 km drogi – wskazują nasi czytelnicy.
Apelując jednocześnie o to, aby całkowite zamknięcie drogi, zastąpić czasowym zamykaniem traktu. – Tak, aby w godzinach wczesnoporonnych, wieczornych i nocnych samochody mogły przejeżdżać remontowany odcinek.
Starostwo Powiatowe w Sanoku, które jest inwestorem zadania, nie postawia jednak wątpliwości.
– W chwili obecnej nie ma możliwości czasowego wznowienia ruchu. W celu wykonania prac mających na celu zabezpieczenie osuwiska droga musi być całkowicie zamknięta. Zamknięcie drogi podyktowane jest przede wszystkim bezpieczeństwem osób korzystających z tej drogi. Harmonogram zakłada realizację Inwestycji do 15.12.2023r., jednak całkowite zamkniecie drogi planowane jest na okres od 2 do 2,5 miesięcy począwszy od 10.07.2023r. O wszelkich zmianach w organizacji ruchu będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej oraz portalach społecznościowych – czytamy w odpowiedzi.
Zgodnie z dokumentacją geologiczno-inżynierską droga powiatowa Sanok – Dobra, odcinek w miejscowościach Dębna i Mrzygłód, wraz ze zboczem leży częściowo w obszarze strefy poślizgu osuwiska i wymaga wykonania robót stabilizacyjnych.
Prace te pozwolą na utrzymanie ciągłości ruchu na drodze powiatowej oraz zabezpieczenie terenu przed dalszymi uszkodzeniami wynikłymi z postępu zjawisk osuwiskowych. Wykonanie prac związanych z zabezpieczeniem osuwiska pozwoli utrzymać ruch dwukierunkowy.
fot. Mrzygłód – strona nieoficjalna, fb
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz