REKLAMA
REKLAMA

Jak przygotować się do remontu łazienki?

Prędzej czy później każde pomieszczenie w naszym domu czy mieszkaniu trzeba wyremontować. Dotyczy to oczywiście również łazienki. Przed rozpoczęciem prac, należy poczynić odpowiednie przygotowania. Pozowali to zaoszczędzić czas i nerwy oraz uniknąć licznych problemów i dodatkowych wydatków.

Remont łazienki wiąże się z licznymi oczekiwaniami, które dotyczą najczęściej montażu nowej instalacji, poprawy funkcjonalności, wymiany sanitariów, powiększenia przestrzeni czy unowocześnienia wyglądu wnętrza. Oczywiście przed rozpoczęciem prac trzeba je dokładnie rozplanować, a w tym celu należy odpowiedzieć sobie na ważne pytania związane z zakresem i harmonogramem robót, koniecznymi materiałami, zatrudnieniem fachowców, planowanymi kosztami, itd. Im dokładniejsze przygotowania przeprowadzimy, tym remont przebiegnie sprawniej, my natomiast zaoszczędzimy sobie nerwów i pieniędzy.

Rozplanowanie prac

Na początek trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co konkretnie chcemy zmienić w naszej łazience? Czy będzie to tylko wymiana wanny, kabiny prysznicowej lub armatury na nową, czy też bardziej gruntowny, a może wręcz kapitalny remont całego pomieszczenia? Czy zamierzamy poprawić funkcjonalność łazienki, czy może bardziej interesuje nas odnowienie jej pod kątem estetycznym? Od zakresu planowanych prac zależały będą nie tylko koszta przedsięwzięcia, ale też inne ważne decyzje. Niezależnie od tego, co zamierzamy wyremontować, warto zdobyć możliwie najszerszą wiedzę w zakresie prac budowlano-remontowych. W tym celu dobrze jest poznawać porady i opinie ekspertów. Projekt nowej łazienki wykonać możemy samodzielnie, bądź zatrudnić w tym celu profesjonalistę.

Kontrola stanu łazienki

Ważnym etapem przygotowania do remontu łazienki jest wybór poszczególnych elementów wyposażenia. Muszą one być dopasowane do pomieszczenia pod kątem kształtu i wielkości, dlatego każdy zakamarek pomieszczenia należy dokładnie zmierzyć. Nim jednak wybierzemy się na zakupy, powinniśmy uważnie sprawdzić dotychczasowy stan łazienki, w szczególności płytek i podłoża. Istnieje spora szansa, że dzięki takiej kontroli unikniemy dodatkowej pracy oraz kosztów. Jeśli bowiem płytki nie odchodzą od ścian bądź podłogi, natomiast wymiary łazienki na to pozwalają, nie trzeba ich skuwać. Można położyć nowe płytki na starych. Z kolei w razie skuwania starej okładziny ściennej, będziemy potem musieli dokładnie wyrównać podłoże oraz dobrze je zagruntować w calu zapewnienia odpowiedniej przyczepności nowym warstwom kleju i płytek.

Zatrudnienie fachowców

Wiele osób zakłada, że samodzielnie wykonując poszczególne prace remontowe, oszczędzą pieniądze, gdyż nie zajdzie konieczność zatrudniania fachowców. W praktyce nie jest to takie oczywiste. Remont łazienki – zwłaszcza gruntowny – wiąże się z bardzo szerokim zakresem robót. W większości są one skomplikowane i pracochłonne, często wymagają również znacznej wiedzy, a niektórych nie można wykonywać bez posiadania odpowiednich uprawnień (np. prac związanych z podłączeniem gazu). Remontowanie łazienki własnymi siłami łatwo może nas przerosnąć i spowodować nadmierny stres. Nietrudno też o popełnienie błędów, naprawa których oznacza wydłużenie całego przedsięwzięcia i jeszcze większe wydatki.

Dlatego zatrudnienie profesjonalistów jest znacznie korzystniejszą opcją. Dysponują oni odpowiednią wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem, sprzętem i materiałami, dzięki czemu pracują sprawnie i wydajnie. Mogą przy tym udzielić cennych porad. Ich praca koniec końców często okazuje się tańsza niż samodzielna robota.

Najlepszych fachowców w dziedzinie remontowania łazienek bez trudu znajdziemy tutaj: https://www.oferteo.pl/remont-lazienki. Wszystkie ogłoszenia są zweryfikowane, a opinie klientów sprawdzone. Możemy skorzystać z rankingu firm i łatwo nawiązać kontakt z wybranym wykonawcą.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

02-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook