SANOK. Od kilku lat cześć ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do ul. Kościuszki (obok Urzędu Pracy) jest drogą dwukierunkową. Od poniedziałku, 4 września br. kolejny jej fragment stał się drogą o tym samym statusie. Kierowcy zatem muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie drogi i zaniechać jazdę „na pamięć”.
Drogą dwukierunkową stał się fragment ul. Słowackiego od ul. Gieli do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Zabieg ten sprawił, iż niemal cała ulica stała się drogą dwukierunkową. Drogą jednokierunkową pozostał nadal odcinek w okolicach przystanku autobusowego przy Galerii Sanok (od ul. Bocznej do ul. Daszyńskiego).
W okolicach wprowadzonych zmian kierowcy muszą zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe i oznaczenia poziome drogi. Na wspomnianym odcinku wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Wprowadzona zmiana jest pokłosiem interwencji o której pisaliśmy w maju br. Wówczas do naszej redakcji oraz do Starostwa Powiatowego w Sanoku zgłosił się Jan Wydrzyński, były radny Rady Miasta Sanoka, który wraz z grupą sanoczan (zebrano wiele podpisów od mieszkańców i przedsiębiorców) zaapelował o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na wspomnianym odcinku drogi.
Jan Wydrzyński, fot. archiwum prywatne
Decyzja o wprowadzeniu zmian w ruchu na ul. Słowackiego zapadła już w czerwcu. Wtedy za pośrednictwem naszego portalu Jan Wydrzyński informował: – Mam dla nas kierowców dobre nowiny. Otóż 01.06.2023 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie w terenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działającej pod auspicjami Starosty Sanockiego. Pan Starosta Janusz Cecuła prowadził wespół z przedstawicielami Wydziału Komunikacji dyskusję i merytoryczną ocenę zgłoszonej propozycji. Eksperci z KPP Sanok, przedstawiciele Pana Burmistrza Tomasza Matuszewskiego z naczelnikiem Wydziału Inwestycji oraz reprezentant Powiatowego Zarządu Dróg oraz niżej podpisany, zwracali uwagę na różne możliwości i ograniczenia w tym zakresie. Policja mocno podnosiła kwestie bezpieczeństwa, konieczność ustanowienia linii obowiązkowego zatrzymania przy wyjeździe na Słowackiego. Dyskutowaliśmy o powiększeniu lustra, oznakowaniu poziomym na jezdni etc. Ostatecznie, po dogłębnej analizie zgłoszoną propozycję zaakceptowano. Powstały protokół z wizji lokalnej w tym miejscu, stanowić będzie wytyczną do przygotowania Projektu Stałej Organizacji Ruchu Drogowego na tym odcinku. Po jego zatwierdzeniu przez Pana Starostę Stanisława Chęcia, Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku przystąpi do realizacji, wymiany znaków drogowych na sąsiadujących ulicach, malowania pasów na jezdni.
Stanisław Chęć, fot. arch. Powiat Sanocki
– Protokół z ustaleń komisji został sporządzony w dniu 01.06.2023 r. i niezwłocznie odesłany do Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku celem sporządzenia zmiany do projektu stałej organizacji ruchu. Niezwłocznie po przedłożeniu, przedmiotowy projekt zostanie przeze mnie zatwierdzony – mówił wówczas starosta sanocki Stanisław Chęć.
Jeszcze przed weekendem na drodze pojawiło się oznakowanie poziome. W poniedziałek, 4 września za sprawą postawionych znaków drogowych, ruch dwukierunkowy stał się faktem. Zatem prośba do kierowców o szczególną ostrożność na odcinku drogi i stosowanie się do nowych oznaczeń.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz