REKLAMA
REKLAMA

Pijany spał w nocy na przystanku. Mogło dojść do tragedii

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci podejmują działania, aby nieść pomoc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Ostatnie dni oferują nam bardzo zmienna pogodę. W dzień jest nieco cieplej, natomiast noce nadal są chłodne i mroźne. Takie warunki są niebezpieczne dla osób bezdomnych, nietrzeźwych, bezradnych i samotnych.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Dzisiaj w nocy, policjanci pomogli mężczyźnie, który przebywał na przystanku autobusowym.

Nadal w ostatnim czasie warunki atmosferyczne mogą być bardzo niekorzystne poprzez niskie temperatury i opady śniegu z deszczem. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na zewnątrz podczas niskich temperatur. Policjanci w trakcie codziennej służby nadal sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie.

W czwartek po godz. 1 w nocy, policjanci podczas patrolowania Sanoka, na ul. Przemyskiej zauważyli mężczyznę, który przebywał na przystanku autobusowym. Jego ubranie nie było odpowiednie do warunków atmosferycznych, a zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci udzielili pomocy mężczyźnie i ustalili, że jest nim 62-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Został przewieziony do komendy w celu wytrzeźwienia.

Jednak funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego też reagujmy. Jeśli zauważymy człowieka, któremu może grozić wychłodzenie, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112. Nasze działanie może uratować ludzkie zdrowie i życie. Dzięki zgłoszeniom, udaje się wielu osobom pomóc.

Apelujemy także o informowanie ośrodków pomocy społecznej o mieszkających samotnie osobach starszych, niepełnosprawnych, które ze względu na sytuację życiową, mogą być szczególnie narażone na skutki działania niskich temperatur.

Przypominamy także, że miejsca przebywania osób bezdomnych, które nie potrzebują pilnej interwencji, można zaznaczać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tej internetowej aplikacji jest specjalna ikonka pozwalająca wskazać miejsce, w którym przebywają osoby wymagające pomocy. Miejsca te zostaną sprawdzone przez funkcjonariuszy.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

 

źródło: KPP Sanok

 

01-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)