REKLAMA
REKLAMA

Piotr Uruski z mandatem posła RP! Zagłosowało na niego ponad 22 tys. osób (KOMENTARZ)

SANOK / PODKARPACIE. Czekamy na oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, ale od wczesnych godzin porannych spoglądamy również na cząstkowe wyniki spływające do Państwowej Komisji Wyborczej. Z naszych wyliczeń wynika, że po mandat posła RP, po raz trzeci z rzędu, sięgnie sanoczanin Piotr Uruski, reprezentujący Zjednoczoną Prawicę.

Dobiega końca liczenie głosów oddanych w historycznych wyborach parlamentarnych 2023. Historycznych, ponieważ jeszcze nigdy nie odnotowano tak wysokiej frekwencji. Jest ona szacowana na blisko 74%.

Wszyscy czekają na oficjalne wyniki wyborów, które przedstawi Państwowa Komisja Wyborcza, ale niektóre wyliczenia już się nie zmienią. Jak choćby pozytywny wynik startu w wyborach do Sejmu RP sanoczanina Piotra Uruskiego. Cząstkowe rezultaty emitowane na stronie internetowej PKW pokazują wyraźnie, że Piotr Uruski reprezentujący w wyborach Zjednoczoną Prawicę zdobędzie mandat posła trzeci raz z rzędu i po raz drugi osiągnie jeden z najlepszych wyników na liście.

Na ten moment, po wpłynięciu do PKW sprawozdań z 848 na 887 (95,60%) obwodów głosowania w okręgu nr 22, Piotr Uruski ma 22 587 głosów. To jego rekordowy rezultat.

EDYCJA: Znamy nieoficjalne wyniki z wszystkich obwodów. Piotr Uruski uzyskał łącznie 22 703 głosy.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które mi zaufały. Dzięki Państwu osiągnąłem wynik wyższy niż cztery lata temu, co wydawało się trudnym zadaniem. Cieszę się z tego, że mieszkańcy naszego regionu zauważyli i docenili moją pracę, a także dużą liczbę inwestycji, które za sprawą środków rządowych trafiają na nasz teren – mówi na gorąco Piotr Uruski ze Zjednoczonej Prawicy.

Jestem szczęśliwy. Czuję satysfakcję, ponieważ praca parlamentarna to dla mnie przede wszystkim pasja. Wsparcie wyborców, wyrażone w ponad 22 tys. głosów, jest dla mnie bezcenne. W ostatnich miesiącach przejechaliśmy tysiące kilometrów spotykając się z mieszkańcami Podkarpacia. Odbyliśmy tysiące rozmów. Wiemy, w którym kierunku iść, jakie wyznaczać sobie cele już od najbliższych dni. Za każdym razem, pierwszy dzień po ogłoszeniu wyników wyborów, był i jest dla mnie zarazem pierwszym dniem nowej kampanii wyborczej, czyli czasem intensywnej pracy dla regionu – zaznacza poseł.

Przed nami wybory samorządowe. W wielu miejscach nowi włodarze świetnie się sprawdzili. Natomiast są miejsca, w których dla dobra lokalnych społeczności, niezbędna będzie zmiana. Myślę, że wspólnie z Państwem tego dokonamy. Po to, abyśmy mogli razem pracować dla dobra regionu i rozwijać nasze małe Ojczyzny – powiedział naszemu reporterowi Piotr Uruski.

W najbliższych dniach zorganizowana zostanie konferencja prasowa, podczas której poseł Piotr Uruski podsumuje wyniki wyborów.

Przypomnijmy, że według sondażu końcowego late poll wykonanego przez Ipsos dla stacji TVN, TVP i dla Polsatu, frekwencja wyniosła rekordowe 73,9%. Wyniki, zgodnie ze wspomnianym badaniem, przedstawiają się następująco:

  • Prawo i Sprawiedliwość: 36,1 % (196 mandatów)
  • Koalicja Obywatelska: 31% (158 mandatów)
  • Trzecia Droga: 14% (61 mandatów)
  • Lewica: 8,6% (30 mandatów)
  • Konfederacja: 6,8% (15 mandatów)
  • Bezpartyjni Samorządowcy: 2% (0 mandatów)
  • Polska Jest Jedna: 1,3% (0 mandatów)
  • Inne: 0,2% (0 mandatów)

* wyniki sondażu: IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu

foto (3): archiwum prywatne, nadesłane

źródło: Red., Ipsos, TVN24.pl, TVP Info, Polsat

17-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

teraz inni będą decydować ?2023-10-16 21:07:25
3 0
PiS wszystko na to wskazuje będzie w opozycji więc nie będzie mieć wpływu na to co dzieje się w Polsce
Odpowiedz
Fakt2023-10-17 10:04:01
2 0
Tak jest w demokracji ,że większość wygrywa frekwencja bardzo duża taki mamy Naród i wybrał teraz oczekujemy manny z nieba a kraj ma mlekiem i miodem opływać.
Czesław Kaleniecki2023-10-17 09:56:35
0 2
Gratuluję wspaniałego zwycięstwa posłowi P. Piotrowi Uruskiemu życząc dużo zdrowia wytrzymałości i osiągnięć tak osobistych jak i w dalszym rozwoju regionu.
Odpowiedz
Marek H2023-10-17 11:18:33
0 1
Może mi wreszcie Tusior odda moje pieniądze zrabowane z OFE??? Księgowa mi podliczyła w 2014 roku że było to około 37 tysiecy złotych. Na chwile obecną to jakieś 70 tysięcy... Wiem że takich ludzi są miliony. Jak myślicie znowu będzie kradł??? Po ogłoszeniu wyników wyborów jego oczka sie świeciły i były gotowe do ponownego złodziejstwa...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)