REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Groził siekierą i żądał pieniędzy

PODKARPACIE> Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze, do którego doszło w jednym z domów na terenie Leżajska. 23-latek groził pozbawieniem życia swojemu byłemu współlokatorowi. Dodatkowo zażądał od niego pieniędzy lub telefonu komórkowego. Został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Jak ustalili policjanci, podczas spotkania dwóch mężczyzn, w domu, który wcześniej wspólnie wynajmowali, doszło do awantury, podczas której jeden z nich chwycił za siekierę i zagroził śmiercią 20-latkowi. Dodatkowo zażądał 500 zł lub telefonu komórkowego. 20-latek wybiegł z domu, a o całym zajściu powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny, a także przesłuchali świadków. Jeszcze tego samego dnia, policjanci kryminalni leżajskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Giedlarowej. W momencie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy.

Następnego dnia, 23-latkowi zostały przedstawione zarzuty, a następnie został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku. Na ich podstawie Sąd Rejonowy w Leżajsku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

KPP Leżajsk

02-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)