SANOK / PODKARPACIE. Publikujemy tekst dotyczący propozycji zmiany organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Słowackiego – Feliksa Gieli oraz Winnej – Słowackiego.
Dotyczy: zmiany organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Słowackiego / Feliksa Gieli oraz Winna / Słowackiego
My, niżej podpisani mieszkańcy Sanoka i kierowcy korzystający z parkingów przy i pod Centrum Handlowym „Stokrotka” zwracamy się do Pana z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu w/w ulic.
Jak wszystkim Państwu wiadomo, ze wspomnianych parkingów korzystają klienci i pracownicy Banku PKO BP, Urzędu Gminy Sanok, Urzędu Skarbowego, Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wspomnianego już Centrum Handlowego Stokrotka, firmy RICH serwisu i autoryzowanego dealera Stihl, Bosch, Celma, Skil, Stiga i innych. Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście, na co dzień poruszają się swoimi samochodami ulicą Feliksa Gieli.
Ulica Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z Sienkiewicza do Daszyńskiego pozostała jednokierunkową po zmianach w organizacji ruchu drogowego na odcinku od Sienkiewicza do Rymanowskiej; mogłaby naszym zdaniem być też dwukierunkową do ulicy Feliksa Gieli (skoro są jakieś przeszkody, by była nią aż do Daszyńskiego).
Z naszych obserwacji wynika, że szczególnie w godzinach szczytu, tworzą się duże korki u wylotu z Daszyńskiego w Jagiellońską / Podgórze, jak też przy skręcie w prawo z Daszyńskiego w Kościuszki. Wielu z nas wyjeżdżając ze wspomnianych parkingów niepotrzebnie zwiększa ten korek, wydłuża czas przejazdu, spala każdego dnia sporo paliwa. Na dodatek, zanieczyszczamy spalinami powietrze w centrum Sanoka.
Wyjazd z Feliksa Gieli nie jest niebezpiecznym miejscem z uwagi na niewielkie pochylenie jezdni w porównaniu z wyjazdem z ulicy Sikorskiego. Ponadto, znajduje się tam lustro pozwalające na ocenę możliwości włączania się do ruchu i obserwację pojazdów jadących od skrzyżowania Słowackiego / Sienkiewicza.
Proponowane rozwiązanie daje możliwość szybszego opuszczenia centrum Sanoka, jak też dojazdu w kierunku szpitala i osiedla Jana III Sobieskiego, bez konieczności przejazdu w te miejsca ulicą Konarskiego od Jagiellońskiej.
Na marginesie. Zmiana dokonana na ul. Podgórze, jak i na odcinku Słowackiego do Rymanowskiej oraz na ul. Mickiewicza, Grzegorza z Sanoka, czy Piłsudskiego, korzystnie wpłynęły na upłynnienie ruchu i zmniejszenie ilości niepotrzebnie przejeżdżanych kilometrów na terenie Sanoka, co wydatnie wpłynęło na zmniejszenie ilości spalin w powietrzu.
Reasumując, liczymy i w tym przypadku na pomoc i zrozumienie dla tej inicjatywy ze strony władz.
Z wyrazami szacunku niżej podpisani:
Nadesłane przez Jana Wydrzyńskiego.
fot. redakcja
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz