REKLAMA
REKLAMA

SANOK: W I i II LO rekrutacja zakończona!

Nabór do szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sanocki, dobiega końca. Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca, podczas której uczniowie mogą zmienić swoje decyzje odnośnie wybranej szkoły.

Nie wszędzie są jednak wolne miejsca. Według informacji otrzymanych 28 lipca br. od dyrektorów sanockich placówek, w I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku i II Liceum Ogólnokształcącym rekrutacja się zakończyła!

– Analizując nabór elektroniczny Zarząd Powiatu Sanockiego po raz kolejny postanowił uruchomić dodatkowe oddziały w liceach ogólnokształcących – mówi Starosta Sanocki Stanisław Chęć. – W Zespole Szkół nr 2 utworzyliśmy nowy kierunek – technik robotyk i dodatkowo zwiększyliśmy nabór do klasy o kierunku spawalniczym. Zainteresowanie ofertą naszych szkół pokazało, że podjęliśmy dobre decyzje, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów.

W Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku są jeszcze 2 wolne miejsca na kierunku technik rachunkowości, 3 miejsca w zawodzie technik hotelarstwa oraz 5 miejsc w zawodzie technik ekonomista.

W Zespół Szkół nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku ostatnie miejsce pozostało na kierunku technik robotyk. W Branżowej Szkole I stopnia uczniowie mogą podjąć naukę w zawodzie operator obrabiarek skrawających (4 miejsca).

W Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku można składać podania jedynie w zawodzie technik mechatronik (3 miejsca).

Z kolei w Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku wolne miejsca są jeszcze w zawodach: technik fotografii i multimediów (5 miejsc), technik żywienia i usług gastronomicznych (5 miejsc), technik usług fryzjerskich (5 miejsc), technik budownictwa (10 miejsc), technik geodeta (7 miejsc), technik robót wykończeniowych w budownictwie (12 miejsc), technik organizacji turystyki (8 miejsc). Wolne miejsca czekają na uczniów również w Branżowej Szkole I stopnia.

Sytuacja związana z naborem zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego podane powyżej informacje należy weryfikować w sekretariatach poszczególnych szkół.

Warto dodać, że w procesie rekrutacji do sanockich szkół średnich wzięli udział nie tylko uczniowie z powiatu sanockiego, ale także z odleglejszych powiatów, tj.:

  • powiat sanocki: 1039 osób;
  • powiat leski: 152 osoby;
  • powiat brzozowski: 114 osób;
  • powiat bieszczadzki: 47 osób;
  • powiat krośnieński: 12 osób;
  • powiat przemyski: 6 osób;
  • powiat strzyżowski: 4 osoby;
  • powiat jasielski: 3 osoby;
  • powiat rzeszowski: 2 osoby.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku
foto: Red., archiwum I LO

31-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)