REKLAMA
REKLAMA

ZDROWIE : Trwa „Movember”. Bądź prawdziwym mężczyzną. Zadbaj o własne zdrowie! (VIDEO)

ZDROWIE : Trwa „Movember”. Bądź prawdziwym mężczyzną. Zadbaj o własne zdrowie! (VIDEO)

PODKARPACIE. Trwa akcja Movember, której celem jest zwiększenie świadomości mężczyzn związanej z chorobami jąder i prostaty. Udział w akcji polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Włączają się w nią znani sportowcy, dziennikarze, aktorzy i lekarze. Zachęcają do odwiedzenia urologa i przeprowadzenia profilaktycznych badań. Wczesna diagnoza daje duże szanse skutecznej kuracji. Więcej w NASZYM MATERIALE VIDEO.

grafika poglądowa

Movember (zbitka angielskich słów moustache, wąsy, i November, listopad), wąsopad – coroczna, trwająca miesiąc akcja, udział w której polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn („zmienić oblicze męskiego zdrowia”).

Przez zachęcanie mężczyzn do uczestnictwa w akcji Fundacja Movember ma nadzieję osiągnąć wzrost liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz efektywnych kuracji raka. Poza zachęcaniem do corocznych badań Fundacja Movember stara się przekonać mężczyzn, że powinni znać historię zachorowań na raka w swojej rodzinie i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Od 2004 roku Fundacja Movember organizuje akcję Movember w Australii i Nowej Zelandii. W 2007 roku akcja była organizowana także w Irlandii, Kanadzie, Czechach, Danii, Salwadorze, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Południowej Afryce, na Tajwanie i w Stanach Zjednoczonych.

W 2012 roku Global Journal zaliczył Movember do listy stu największych organizacji pozarządowych.

W akcji Movember uczestniczą sportowcy, w tym zawodnicy rugby i hokeja. W 2013 roku do akcji przyłączyła się Royal New Zealand Navy.

Akcja Movember w Polsce tworzona jest przez Fundację Kapitan Światełko. Rokrocznie wspiera popularność akcji i jej promowanie w mediach powoduje, że wielu mężczyzn w Polsce zapuszcza w listopadzie wąsy, zwiększając społeczną świadomość dotyczącą męskich problemów zdrowotnych. W sezonie 2012/2013 polskiej ekstraligi hokejowej do akcji przyłączyli się niektórzy zawodnicy. W 2013 roku do akcji włączyli się dziennikarze Canal+ Polska, namawiając również do udziału zawodników, trenerów i kibiców T-Mobile ekstraklasy, a w 2014 roku w akcji brali udział siatkarze klubów PlusLigi.

Od 2013 roku funkcjonuje także społeczność movemberowa.

opis: Wikimedia Commons

18-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Cel zacny ale tą grafikę to robił ktoś odklejony2023-11-18 05:16:29
0 0
Co widzimy? Ano 2 typów którzy się obejmują w specyficzny sposób który występuje w Polsce tylko w 2 sytuacjach i nigdy więcej. 1 - gdy faceci są nawaleni, np na weselu i krzyczą sobie coś do ucha 2 - gdy nie są to do końca faceci. Co, może nie mam racji?
Odpowiedz
WDR2023-11-18 13:44:56
0 0
No tak, jak tak dalej pójdzie to w ogóle nie będzie można mieć kolegów, spotkać się, wypić piwo itp, "misia strzelić" z przyjacielem, a o przyjaźni między facetami, to będzie można tylko w książkach poczytać i w starych filmach pooglądać. Jakaś paranoja. Że co, dwóch facetów na grafice, to że niby promocja homoseksualizu ? Nie do końca faceci ? Ciekawa koncepcja. Wręcz przeciwnie. To jest właśnie przejaw bycia prawdziwym facetem tj. mieć odwagę iść do innego faceta i się poważnie przebadać. Bo Panie w urologii to raczej rzadko spotykana chyba sprawa. Zresztą, który maczo polo facet zgodziłby się aby jakaś pani doktor grzebała mu tam gdzie światło nie dociera.
Chłopie ale się podkręcił 2023-11-18 15:36:04
0 0
Przecież napisałem że badanie - zacny cel. A co do grafiki to może i masz rację że to promocja homoseksualizmu. W Polsce jak idzie w ten sposób 2 facetów to na 99,9% są homo. Wyjątki opisałem wyżej, ale chyba jest jeszcze jeden - jak się ustawiają do zdjęć grupowych to może się zdarzyć taka konfiguracja. Co, może nie mam racji?
KICI KICI2023-11-18 12:36:55
0 0
Jeśli zapuszczanie męskiego wąsa działa na świadomość o raku prostaty, to co muszą zapuszczać kobiety aby zwiększyć świadomość o raku jajników?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)