REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Cisza Wielkiej Soboty. Boży Grób w Kaplicy św. Maksymiliana (ZDJĘCIA)

SANOK. Zgodnie z polską tradycją w kościołach urządza się Groby Pańskie, w którym po dniu wielkopiątkowej liturgii przebywa Najświętszy Sakrament. Monstrancja zostaje przeniesiona do symbolicznego grobu, gdzie wierni mogą adorować Pana Jezusa. Odwiedzamy sanockie parafie, by zaprezentować Państwu Boże Groby. 

Budowanie Grobów Pańskich w kościołach to długowieczna tradycja. Niegdyś była powszechna w całej Europie. Dziś przetrwała głównie w Polsce, choć zwyczaj ten panuje również w Austrii, na Węgrzech oraz na południu Niemiec

Prezentujemy Boży Grób w kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbe w Sanoku. Galeria zdjęć powyżej.

 

 

 

 

 

 

 

30-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Zauważam różnicę.2024-03-31 09:30:17
0 0
bratki w plastikowych doniczkach za .99 zeta zmieszane z tulipanem ciętym kolorowym świadczą, że chęci żeby było ładnie są. Ktoś je w końcu przyniósł, ustawił i cieszyć się za to co dał. Sztuka sakralna kiedyś wysoka, schodzi do poziomu ogródków działkowych i może tak ma być. Cieszyć się, że figura Jezusa jeszcze nie prosto z drukarki 3D i dobrze, że kwiatków nie ustawiono się w tęczę pod obróbką pryzmatu lbgt i klepniętą przez Bergoglio. Pamiętam, że na grobach w kościołach dominował raczej kolor granatowy, który ma odpowiednią symbolikę w katolicyzmie. No ale może jak dożyjemy to w przyszłym roku bez podnoszenia kosztów przynajmniej to powróci z tradycji.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)