REKLAMA
REKLAMA

EWA SIERADZKA: Bo Sanok może być lepszy! (VIDEO)

EWA SIERADZKA: Bo Sanok może być lepszy! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Publikujemy spot wyborczy Ewy Sieradzkiej, kandydatki na stanowisko burmistrza Sanoka. Zapraszamy do obejrzenia MATERIAŁU VIDEO.

WIĘCEJ O KANDYDACIE W NASZYM SERWISIE WYBORCZYM. ZOBACZ WIZYTÓWKĘ EWY SIERADZKIEJ – KLIKNIJ

Szanowni Sanoczanie

Nazywam się Ewa Sieradzka. Kandyduję na stanowisko Burmistrza Miasta Sanoka. Pragnę przybliżyć Państwu swoją osobę oraz przedstawić powody, dla których zdecydowałam się brać udział w wyborach. Zachęcam Państwa do uczestniczenia w organizowanych przeze mnie spotkaniach oraz do zapoznania się z moją ścieżką zawodową. Można to zrobić za pośrednictwem mediów społecznościowych (www.ewasieradzka.pl), dzięki którym można poznać mnie od strony oficjalnej, jak również prywatnej. W social mediach z przyjemnością rejestruję szczęśliwe chwile z rodziną i przyjaciółmi, a także opisuję doświadczenia wynikające z osobistych wyzwań, które stawiam przed sobą.


W 2002 r. ukończyłam studnia wyższe o kierunku „Zarządzanie Firmą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (wcześniej Akademia Ekonomiczna), następnie w 2004 r. zdobyłam tytuł magistra w zakresie „Administracji Gospodarczej” na Politechnice Rzeszowskiej. Nie poprzestałam na tym, i w 2008 r., ukończyłam studia podyplomowe „Organizacja Pomocy Społecznej” na Uniwersytecie Rzeszowskim, w 2012 r. studia podyplomowe „Zarządzanie Funduszami Europejskimi” na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, w 2021 r. odbyłam szkolenie specjalizacyjne z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych na Uczelni Korczaka w Warszawie. W międzyczasie wzięłam udział w kilkudziesięciu różnych szkoleniach dotyczących współpracy samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi, z prawa zamówień publicznych, prawa pracy, zarządzania strategicznego, zarządzania zasobami ludzkimi, cyberbezpieczeństwa i wielu innych. Jestem autorką licznych gminnych i wojewódzkich dokumentów strategicznych, dodatkowo pracuję w zespołach doradczych do spraw ich opracowywania. Od stycznia 2024 r. znajduję się w zarządzie Konwentu Centrów Usług Społecznych o zasięgu ogólnopolskim, którego celem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju usług społecznych oraz wielosektorowej współpracy z podmiotami ekonomii społecznej.

Dzięki mojej ścieżce zawodowej doskonale znam bieżące potrzeby społeczne. Wiem, z czym borykają się osoby starsze, znam sytuację kobiet na rynku pracy i towarzyszące jej ograniczenia czy wykluczenia. Wiem, jak wygląda codzienność osób samotnie wychowujących dzieci i opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. Nie jest to wiedza z informatorów, ale z osobistego zaangażowania i doświadczenia, podpartego wykształceniem.

Jestem bezpartyjna, a swoje osiągnięcia zawodowe buduję ciężką pracą. Mam za sobą długoletnie doświadczenie samorządowe, któremu towarzyszy poczucie sukcesu i satysfakcji. W ciągu ostatnich 10 lat utworzyłam: Dzienny Dom Pobytu w Zarszynie oraz kilka placówek wsparcia dziennego, tj. w Sanoku, w Tyrawie Wołoskiej i cztery w Gminie Bukowsko, pozyskując i wykorzystując na ten cel środki z funduszy europejskich. Dzięki pisanym przeze mnie projektom, o milionowych niekiedy wartościach, zapewniłam im kilkuletnie finansowanie. W 2021 r. podjęłam się przekształcenia Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych, tworząc innowacyjną jednostkę w skali kraju, której zostałam dyrektorką. Na co dzień wspieramy i pomagamy lokalnej społeczności, realizując zadania statutowe. Wszystkie nasze działania przekładają się na rzeczywistą poprawę życia mieszkańców objętych pomocą. Goszczę i szkolę kadrę zarządzającą pomocą społeczną, która implementuje wypracowane przeze mnie dobre i sprawdzone rozwiązania w obszarze polityki społecznej oraz efektywnego zarządzania. Przeprowadzam wizyty studyjne organizowane przez wyższe uczelnie, posiadające akredytację Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Piszę i rozliczam projekty inwestycyjne, a jednym z nich jest „Budowa ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjno-turystycznej”. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na ogólnopolskich sympozjach i konferencjach oraz uczelniach wyższych. Przez kilka lat prowadziłam również działalność gospodarczą w ramach, której podejmowałam strategiczne decyzje rozwoju firmy. Znam potrzeby i problemy przedsiębiorców. Wiem, w jakim zakresie samorząd może współdziałać w ich rozwiązywaniu.

Prywatnie, jednym z moich wyzwań było zdobycie Korony Ziemi Sanockiej, czyli 16 najważniejszych szczytów gór Ziemi Sanockiej. Zadanie to wymagało odpowiedniego przygotowania, dobrej logistyki, przemyślanego planu, ale również przeorganizowania i zsynchronizowania wszystkich obowiązków domowych i rodzinnych. To również test sprawności fizycznej, umiejętności zgrania się z grupą, a przede wszystkim bycia konsekwentną, silną, pozytywnie nastawioną, mającą poczucie sensu podejmowanych wyzwań i przekonania, że jest to w zasięgu moich możliwości. Kocham życie i ludzi. Spełniam się prywatnie i zawodowo i to napędza mnie do działania, motywuje, by dawać z siebie więcej, by podjąć się kolejnych wyzwań.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…

Sanok, to moje miejsce w świecie. Tutaj mieszkam z mężem i dwoma synami, tutaj moje dzieci uczą się, tutaj chodzę do kina i na wystawy. Tutaj robię na co dzień zakupy i tutaj chcę wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i energię w pracy zawodowej. Swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w samorządzie lokalnym, zdobyte przede wszystkim na terenie gmin ościennych, chcę wykorzystać w Sanoku. Chcę zaangażować się i pracować na rzecz Sanoka i jego wszystkich mieszkańców. Moim celem jest również zgodna współpraca z Radą Miasta oraz współdziałanie z sąsiednimi gminami.

Chcę skupić się na realnym, zrównoważonym rozwoju Sanoka. Wiem, jak dużo jest jeszcze do zrobienia. Wiem, gdzie są zaniedbania, ale również gdzie i jak szukać rozwiązania problemów.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie zdecydowałam się postawić na Sanok! Czas na konkretne działania. Wierzę, że już 7 kwietnia 2024 roku spotkamy się w lokalach wyborczych i wybierzemy najlepszą drogę dla naszego miasta.


PROGRAM

Inwestycje i rozwój Miasta

– Poszerzenie Ronda im. Beksińskiego poprzez dostawienie pasa ruchu drogowego.

– Pozyskiwanie firm do inwestowania w mieście we współpracy z Państwową Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

– Przejrzysta gospodarka finansowa, ograniczenie zadłużania miasta.

– Wyposażenie budynków publicznych w energię odnawialną (fotowoltaika, pompy ciepła).

– Modernizowanie nawierzchni ulic, chodników i placów, w tym mała rewitalizacja Rynku (więcej zieleni)

– Rozwijanie budownictwa mieszkaniowego.

Współpraca z ościennymi gminami.

Rozwój infrastruktury komunikacyjnej

– Lepsze skomunikowanie pierwszej i drugiej części obwodnicy Sanoka (w trakcie realizacji) pod budownictwo i tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców.

– Budowanie ścieżek rowerowych – pętla sanocka.

Praca – szansa dla Sanoczan, szczególnie młodych
– Utworzenie strefy inwestycyjnej dla przedsiębiorców

– Aktywne wspieranie lokalnych przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.
– Ulgi i wsparcie dla nowych inwestorów, tworzących miejsca pracy – utworzenie tzw. laboratorium biznesu dla młodych – modernizacja hali targowej.
– Wspomaganie aktywności w samozatrudnieniu mieszkańców, w tym osób zagrożonych utratą pracy.

Edukacja, sport, rekreacja i turystyka
– Zwiększenie liczby zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dzieci niepełnosprawnych ze środków subwencji oświatowej.
– Zwiększenie środków przeznaczonych na zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem środków zewnętrznych.
– Wsparcie finansowe klubów sportowych oraz rekreacji dzieci i młodzieży.

– Szlakiem doktora Domańskiego – utworzenie tras rekreacji pieszej na terenie Gór Słonnych.

Kultura i przestrzeń miejska
– Organizowanie społeczności lokalnej (dzieci, osób starszych) do wspólnych inicjatyw
– Wspieranie inicjatyw kulturalnych stowarzyszeń.

– Organizowanie imprez kulturalnych i zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Zdrowie
– Dążenie do przywrócenia opieki stomatologicznej w szkołach.

– Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Sanoka.

Rodzina i pomoc społeczna

– Położenie nacisku na rozwijanie i koordynowanie systemu usług społecznych w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Współpraca i promocja lokalnych organizacji pozarządowych.

– Pomoc w organizowaniu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Współpraca z Samorządem Województwa Podkarpackiego– Regularna współpraca przy realizacji kluczowych projektów.

– Pozyskiwanie dla Sanoka środków zewnętrznych.

Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Sanok

źródło: materiały nadesłane

03-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook